resim
SİZCE KERAMET KİMDE ?

SİZCE KERAMET KİMDE ?

HALUK BOZDOĞAN SON KAVŞAKTA

HALUK BOZDOĞAN SON KAVŞAKTA

HALUK BOZDOĞAN MECLİS ÜYELERİ TARAFINDAN KENDİSİNE YAPILAN İHANETİ KARŞILIKSIZ BIRAKMADI

HALUK BOZDOĞAN MECLİS ÜYELERİ TARAFINDAN KENDİSİNE YAPILAN İHANETİ KARŞILIKSIZ BIRAKMADI

BOZDOĞAN PAPANIN YAPTIĞINI YAPAMADI

BOZDOĞAN PAPANIN YAPTIĞINI YAPAMADI

TARSUS BELEDİYESİ ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ SİYASETE SOYUNDU

TARSUS BELEDİYESİ ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ SİYASETE SOYUNDU

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz
  • Ana Sayfa » Türkiye
  • 23 Nisan 2019 - 10:01:18
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz

TBMM’nin 99’uncu açılış yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerle kutlanıyor.TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve devlet erkanı Anıtkabir’i ziyaret etti. Antıkabir özel defterini imzalayan Şentop “TBMM’nin taşıdığı büyük sorumluluğun bilincindeyiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin ve asıl sahibi olan asil milletimizin iradesi katidir” ifadelerini kullandı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk çocuklarla beraber Anıtkabir’i ziyaret etti. […]

TBMM’nin 99’uncu açılış yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerle kutlanıyor.TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve devlet erkanı Anıtkabir’i ziyaret etti. Antıkabir özel defterini imzalayan Şentop “TBMM’nin taşıdığı büyük sorumluluğun bilincindeyiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin ve asıl sahibi olan asil milletimizin iradesi katidir” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk çocuklarla beraber Anıtkabir’i ziyaret etti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz
23 NisanUlusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  tüm Türkiye’de coşkuyla kutlanıyor.  23 Nisan için ilk tören TBMM Atatürk anıtı’na Başkan Mustafa Şentop’un çelenk koymasıyla başladı. Törene Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TBMM Başkanvekilleri, TBMM Başkanlık Divanı ve milletvekilleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tören sona erdi. daha sonra Meclis Başkanı Mustafa Şentop ve beraberindeki heyet Anıtkabir’i ziyaret etti.
TBMM Başkanı Mustafa Şentop Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktıktan sonra saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında Misak-ı Milli Kulesi’ne geçildi.
TBMM Başkanı Mustafa Şentop burada Antıkabir özel defterini imzaladı. Şentop mesajında şu ifadeleri kullandı: Milli mücadelemizin büyük komutanı zatıalinizin huzurundayız. TBMM’nin taşıdığı büyük sorumluluğun bilincindeyiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin ve asıl sahibi olan asil milletimizin iradesi katidir. Milletimizin huzur ve refahı için var gücümüzle çalışma kararlılığımız tamdır ve neticeye varması mukadderdir. Cumhuriyetimizi kuran Gazi Meclis’imizin tarihi manasına vakıfız.
TBMM olarak 99 yıllık tarihinde olduğu gibi bugün de ülkemizin gelişmesi, kalkınmasıyla ilgili çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu vesileyle zat-ı âlinizi ve bütün milletvekillerini rahmetle anıyorum.”
RESEPSİYON DA VAR
Meclis Başkanı Şentop, TBMM Tören Salonu’nda kutlamaları kabul edecek. TBMM Genel Kurulu ise özel gündemle saat 14.00’te toplanacak. Genel Kurul’da, Meclis’te grubu bulunan partilerin liderlerine 10’ar, grubu olmayan parti temsilcilerine üçer dakika söz verilecek. İki aylık seçim tatilinden sonra ilk kez Meclis’te bir araya gelecek olan liderlerin, son güncel gelişmelere yönelik mesajlar da vermeleri bekleniyor. Meclis Başkanı Şentop, akşam da TBMM Tören Salonu’nda resepsiyon verecek.
Milli Eğitim Bakanı Selçuk başkanlığında  öğrencilerden oluşan heyet Anıtkabir’i ziyaret etti.  Kırmızı beyaz karanfillerden oluşan çelengin arkasında, ellerinden  tuttuğu iki çocukla  Aslanlı Yol’dan yürüyen Selçuk ve beraberindekiler,  Atatürk’ün mozolesine geldi.  Selçuk’un çelengi bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.
 Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçen Bakan Selçuk, Anıtkabir Özel  Defteri’ne şunları yazdı:   “Aziz Atatürk, milli mukadderatımızın hakimi olan TBMM’nin kuruluşunun  99. yıl dönümünde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın içimizde gün  geçtikçe artan coşkusu ve gururunu yaşamak için huzurunuzdayız. En zor şartlar  altında dahi milletimizin sesi olan ve onun değerli iradesiyle kararlı bir  şekilde yürüyen Gazi Meclis unvanına sahip TBMM, milletimizin bağımsızlığını ve  iradesini tüm dünyaya ilan etmiş, birliğimizin ve beraberliğimizin eşsiz simgesi  olmuştur. Bu yüce Meclis, milli yazgımızın sorumluluğunu, ulusumuzun  egemenliğine kayıtsız şartsız bağlı kalarak doğrudan üstlenmiştir. Geleceğimizin  bir gülü, yıldızı, bahtımızın aydınlığı ve memleketimizi gelecek ufuklara  taşıyacak olan çocuklarımızın önemini şahsınızın bu kutlu günü onlara armağan  etmesiyle bir kez daha idrak etmiş durumdayız. Geleceğimizin gözü olan  çocuklarımızı milli, manevi, insani, ahlaki ve kültürel değerlerimizi içtenlikle  benimseyen, ailesini, milletini, vatanını gönülden seven, insanımıza hizmeti her  zaman erdem sayan, din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın bütün insanların  haklarına, düşüncelerine ve inançlarına saygı duyan, zihinsel, bedensel, ruhsal  ve duygusal yönden sağlıklı ve toplumla barışık, kendine güvenen, hür ve bilimsel  düşünceye sahip, öğrenmeyi hayat boyu devam eden bir süreç haline getirmiş,  aklını ve muhakeme yeteneğini sadece kendisi kullanan, milli iradeye saygılı ve  milletin iradesi üzerinde hiçbir gücü kabullenmeyen birer insan olarak  yetiştirmek, ülkemizin muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkmasında en büyük  görevimiz olacaktır. Tüm dünya çocuklarına armağan ettiğiniz ve hakimiyetin  kayıtsız şartsız millete verildiği bu anlamlı günü milletçe büyük bir gururla  kutluyoruz. Ruhunuz şad olsun.”
‘ARZUMUZ ÇOCUKLARA DAHA PARLAK YARINLAR’
Cumhurbaşkanı  Tayyip Erdoğan  “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha büyük, daha güçlü, daha zengin, daha istikrarlı bir Türkiye’de yaşamaları için milletimizden aldığımız güçle çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda özetle şunları vurguladı: “TBMM’nin 99. kuruluş yıldönümünü, Türkiye’nin ve dünyanın tüm çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en samimi duygularımla kutluyorum. Milli egemenliğimizin temelleri atılırken, aziz milletimiz her yaştan ferdiyle zafere ve Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan yolda birlik ve beraberlik içinde yılmadan mücadele vermiştir. Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir şiarıyla istiklal ve istikbal mücadelesini sürdüren, geleceğine yön veren milletimiz için Meclis’in kuruluşu, vatan ve bayrak sevgisinin, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin timsali, özgürlüğümüzün güvencesi olmuştur. 23 Nisan 1920, milli iradeyi her türlü gücün üstünde tutan milletimiz için, milli iradenin dışında ve üstünde hiçbir gücün, hiçbir yönetimin, hiçbir vesayetin tanınmayacağının ve tam bağımsızlık yolunda ilerleyişimizin ilanıdır. Kurtuluş Savaşı’nda kahramanlık destanı yazan aziz milletimiz, Cumhuriyet’in kuruluşunun ardından her alanda hızla gelişmeyi ve ilerlemeyi ilke edinmiş; Türkiye bugün, dünyanın saygın ve örnek ülkelerinden biri durumuna gelmiştir. Bizler de, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, daha büyük, daha güçlü, daha zengin, daha istikrarlı bir Türkiye’de yaşamaları için milletimizden aldığımız güçle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm dünya çocuklarıyla el ele kutladığımız 23 Nisan Çocuk Bayramı, milletimizin çocuklara verdiği değerin en güzel tezahürüdür. Millet olarak, çocuklarımızı dünyadaki en kıymetli varlık olarak görüyor, onları el üstünde tutuyoruz. En büyük arzumuz, çocuklarımıza ve gençlerimize çok daha parlak yarınlar hazırlayabilmektir.
‘TBMM MİLLETİMİZİN BÜTÜN ZENGİNLİKLERİNİ BÜNYESİNDE BARINDIRIYOR’ 
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle yayımladığı  mesajda bugünün, asil milletin iradesine ve Büyük Türkiye’nin istiklal  mücadelesine dayanan Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 99. yıl dönümü  ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olduğunu anımsattı. Yüce Meclisin 99. kuruluş yıl dönümü ve milletin Ulusal Egemenlik ve  Çocuk Bayramını kutlayan Şentop, milletin ve vatanın en zor günlerinde teşekkül  eden, milli mücadelenin merkezi olan TBMM’nin devraldığı istiklal, hürriyet ve  milli irade mirasını  bugüne kadar başarıyla sürdürmüş olmanın haklı gururunu  taşıdığını ifade etti.
Kuruluşunun 99. yıl dönümü coşkuyla kutlanan TBMM’nin, ilk gününden  itibaren milletin bütün renklerini bir zenginlik olarak bünyesinde barındıran bir  yapıya sahip olduğunu vurgulayan Şentop, bundan sonra da bu niteliğini  koruyacağına işaret etti.
Şentop, Türkiye’nin ancak, farklılıklarını çatışma bahanesi değil,  zenginleşme imkanı olarak gören bir anlayışla ilerleyebileceğinin altını çizerek,  şunları kaydetti:
“23 Nisan sadece Ulusal Egemenliğin değil, aynı zamanda çocukların  bayramıdır. Açıktır ki çocuklarımızı ve gençlerimizi milli ve manevi  değerlerimizle donatıp, kendi ayakları üzerinde duran, istiklal ve hürriyet  aşığı, çağın gerektirdiği donanıma ve niteliklere sahip bireyler olarak  yetiştirmek mecburiyetindeyiz. Bu yüzden, milletin ve vatanın istikbali olan  çocuklarımızı daima bir kıymet olarak hayatımızın, gelecek planlarımızın en  hayati kısmına yerleştirmeliyiz.
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle, Türkiye Büyük Millet  Meclisinin kuruluşunun 99. yıl dönümünde, başta ilk Meclis Başkanımız, Milli  Mücadelenin lideri ve Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal  ve Birinci  Mecliste kurtuluş mücadelesine omuz veren bütün milletvekillerimiz olmak üzere bu  çatı altında görev yapmış olan; vatan, millet, bayrak ve devlet uğruna şehit  düşen, gazi olan; son olarak 15 Temmuz hain darbe ve işgal girişimine karşı  dururken makamların en yücesine ulaşan her bir vatan evladını rahmetle, minnetle,  şükranla anıyorum.”
EN DEĞERLİ MİRAS
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajında şöyle dedi: “Vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerini korumak, demokratik, laik, sosyal hukuk devletini geliştirmek ve ülkemizin çağdaş uygarlık seviyesinin bile üstüne çıkmasını sağlamak öncelikle milletin vekillerinden oluşan TBMM’nin görevidir. Öte yandan esaret ve işgal zincirlerini kıran, insanlarımızı özgürlüğe kavuşturan, milletin kanıyla, canıyla elde ettiği egemenliğin simgesi olan Meclisimizin kuruluş günü bizzat Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara ve yeni nesillere armağan edilmiştir. Bu armağan TBMM’nin ülkemize karşı bitmeyen sorumluluğunun simgesidir. Dolayısıyla çocuklarımıza bırakacağımız en değerli miras, özgür ve adil bir Türkiye’dir. Başta Büyük Atatürk olmak üzere milletimizin bağımsızlığı ve özgürlüğü için canını feda eden kahramanlarımızı, şehit ve gazilerimizi saygıyla anıyor, aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, her çocuğun yüzünün güldüğü bir Türkiye diliyorum.”
GÜÇLENMESİNE KATKI
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 23 Nisan mesajında şunları söyledi: “Gazi Meclisimizin 99’uncu kuruluş yıldönümünü kutladığımız bugünlerde, İlk Meclis’in aziz anıları, muhterem emanetleri, Milli Mücadele’nin eşsiz hatıraları milli vicdanda mahfuz tutulup, milli birlik ve kardeşliğimizin daha da güçlenmesine katkı verecektir. Beklentimiz budur, mücadelemiz buna yöneliktir. Bu vesileyle bütün çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı yürekten tebrik ediyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bize emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İlk Meclis’in tüm mebuslarını, kurucu kahramanları ve vatanımızın bekası için canlarını seve seve veren muhterem şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum
 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta kutlanırken İstanbul’daki devasa boyuttaki iş kulelerine de dev bayraklar asıldı. Maslak‘ta gökdelenlerin oluşturduğu kırmızı beyaz görüntü büyük beğeni topladı. Maslak’ta bulunan binalara ve gökdelenlere asılan dev Türk bayrakları havadan görüntülendi.
  • Yorumla
izmir vip escort - izmit vip escort - bursa vip escort - ankara vip escort - eskisehir vip escort - alanya vip escort - antalya vip escort - mersin vip escort - bodrum escorts - gaziantep vip escort - kayseri vip escort - konya vip escort - beylikduzu vip escort - vip escort - sex hikayeleri - seks hikayeleri - hd porno - porno
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
youtube mp3 - film izle - evden eve nakliyat -