resim
SİZCE KERAMET KİMDE ?

SİZCE KERAMET KİMDE ?

HALUK BOZDOĞAN SON KAVŞAKTA

HALUK BOZDOĞAN SON KAVŞAKTA

HALUK BOZDOĞAN MECLİS ÜYELERİ TARAFINDAN KENDİSİNE YAPILAN İHANETİ KARŞILIKSIZ BIRAKMADI

HALUK BOZDOĞAN MECLİS ÜYELERİ TARAFINDAN KENDİSİNE YAPILAN İHANETİ KARŞILIKSIZ BIRAKMADI

BOZDOĞAN PAPANIN YAPTIĞINI YAPAMADI

BOZDOĞAN PAPANIN YAPTIĞINI YAPAMADI

TARSUS BELEDİYESİ ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ SİYASETE SOYUNDU

TARSUS BELEDİYESİ ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ SİYASETE SOYUNDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her yerin bomba olsa ne yazar! Ahlaksız, alçak, sen kolayı seçtin
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her yerin bomba olsa ne yazar! Ahlaksız, alçak, sen kolayı seçtin

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Zelanda’da 49 kişinin hayatını kaybettiği cami saldırısında 3 Türk’ün yaralandığını açıkladı. Erdoğan, 74 sayfalık manifestosunda Türkiye’ye ve kendisine yönelik tehditlerde bulunan saldırgan için “Her yerin bomba olsa ne yazar İbadette olan masum Müslümanları buldun, elinde silahla gittin taradın. Ahlaksız, alçak, sen kolayı seçtin” dedi. PaylaşTwitleA+a– Haberin fotoğrafları Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip […]

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Zelanda’da 49 kişinin hayatını kaybettiği cami saldırısında 3 Türk’ün yaralandığını açıkladı. Erdoğan, 74 sayfalık manifestosunda Türkiye’ye ve kendisine yönelik tehditlerde bulunan saldırgan için “Her yerin bomba olsa ne yazar İbadette olan masum Müslümanları buldun, elinde silahla gittin taradın. Ahlaksız, alçak, sen kolayı seçtin” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan:  Her yerin bomba olsa ne yazar! Ahlaksız, alçak, sen kolayı seçtin

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisince Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen mitinge  katılarak, vatandaşlara hitap etti.

Gaziantep‘in baş verdiğini ama baş eğmediğini belirten Erdoğan,  “Hiçbir cephede bozguna uğramayan Antep. Şehrini savunurken verdiği 6 bin 317  evladını bir gül bahçesine ekercesine toprağa veren Antep. Şehitkamillerin,  Şahinbeylerin, Karayılanların ve daha nice yiğidin bayraklaştığı Antep.” diyerek  konuşmasına başladı.

Suriye’den gelen yüz binlerce muhacire Gaziantep’in yıllardır ensarlık  yaptığının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeğin, üretimin, helal kazancın  ve kardeşliğin başkenti olduğunu söyledi. Gaziantep’in tüm ilçelerini tek tek sayarak selamlayan Cumhurbaşkanı  Erdoğan, son bir yılda dördüncü defa Gaziantep’e geldiğini belirtti.

Evliya Çelebi’nin Gazianteplileri, “Tatlı yedikleri için tatlı  dillidirler” diye tanımladığını anımsatan Erdoğan, şöyle devam etti: “Her biri diğerinden lezzetli yemeklerinden oluşan mutfağıyla ülkemizi  dünyada başarıyla temsil eden şehrimiz için ne desek azdır. Geçtiğimiz yıl  şehrimizi ziyaret eden 800 bin yerli ve yabancı turist, Antep’in güzelliklerinin  daha çok bilinmeye başlandığını gösteriyor. Biliyorsunuz hemen yanı başımızdaki  Şanlıurfa’da insanlık tarihinin en eski ibadethanelerinin izleri bulundu. Biz de  2019’u ‘Göbeklitepe Yılı’ ilan ettik. Göbeklitepe, Şanlıurfa ile beraber  Gaziantep’in de turizmine, ekonomisine katkıda bulunacak bir projedir. İhracatta  7 milyar dolar sınırını zorlayan Gaziantep, inşallah turizmde de çok büyük  başarılara imza atacaktır. İnşallah Gaziantep’in 31 Mart, yepyeni bir hizmet  döneminin kapısını aralayacaktır.”

Erdoğan, mitinge katılanlara yönelttiği, “Gaziantep, 31 Mart’ta  tevazu, samimiyet ve gayretle ‘Memleket işi gönül işi’ diyor muyuz? Gaziantep, 31  Mart’ta gönül belediyeciliğine ‘evet’ diyor muyuz? Gaziantep, 31 Mart’ta bir kez  daha ‘hizmet siyaseti’ diyor muyuz?” sorularına, “Evet” yanıtını aldı.

“GAZİANTEP’TEN REKOR BEKLİYORUM”

Gaziantep’in bugüne kadar hep yanlarında olduğunu belirten Erdoğan,  “Ama bu defa şöyle şanına yakışır, unvanına yakışır ve delikanlılığına yakışır bir rekor bekliyorum.” dedi.

Erdoğan, Gaziantep’i sadece aşkla sevmekle kalmadıklarını, tarihinin  en büyük hizmetleriyle geleceğe hazırladıklarını vurgulayarak, AK Parti’nin 17  yıllık iktidarında Gaziantep’e 35 milyar liralık yatırım yaptıklarını ifade etti.

Eğitimde yaklaşık 3 milyar liralık yatırımla 10 bin 830 yeni derslik  inşa ettiklerini anlatan Erdoğan, şunları kaydetti: “60 binden fazla öğrencinin öğrenim gördüğü şehrimize, ikinci devlet  üniversitesini, Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesini kurduk. Bu  üniversite sıradan bir üniversite değil, bölgenin merkezi bir üniversitesi.  Farklılığı var, sadece ulusal değil uluslararası eğitim-öğretim verecek bir  üniversite. Yükseköğretim öğrencileri için 9 bin 440 kişi kapasitelik yurt  binaları açtık. Bir kaç yıl içinde iki tane Gaziantep’te, bir tane de Nizip’te  olmak üzere toplamda 2 bin 250 kişi kapasiteli yeni yurt binaları daha açıyoruz.  Gaziantep’e 33 bin seyirci kapasiteli bir stadyum yaptık.

Biz, ne aldatan olduk ne de aldanan olduk. Gaziantep, İslahiye ve  Nizip gençlik merkezlerini, Şehitkamil sporcu yetiştirme merkezini kurduk. Eski  stadın yerine inşallah millet bahçesini kuruyoruz. İçinde de büyükçe bir millet  kıraathanesi olacak. Çocuk kütüphanesinden yüzme havuzuna kadar her türlü sosyal  ve sportif tesisin olduğu Hasan Celal Güzel Millet Bahçesi’ni ayrıca Gaziantep’e  kazandıracağımız bir diğer millet bahçemiz olacak.”

Erdoğan, gelecek salı günü vefatının seneyi devriyesine ulaşılacak eski bakanlardan Hasan Celal Güzel’i rahmetle yad ederek, alandakilerden Fatiha  istedi.

“ANTEP’İN HİZMETİNE SUNMAYA KARAR VERDİK”

Gaziantep’in hafızası olan Alleben Deresi’ni eski günlerine  kavuşturmak için rehabilite edip, çevresinde şehrin dokusuna kültürüne uygun  rekreasyon alanı yapılacağını belirten Erdoğan, Şahin Bey’in şehit edildiği,  adına yapılan anıtın bulunduğu yere milli mücadele tabiat merkezi kurulacağını  söyledi.

Gaziantepli ihtiyaç sahiplerini, şehit yakınlarını, engellileri,  yaşlıları toplam 4 milyar liralık kaynakla desteklediklerini dile getiren  Erdoğan, sağlık yatırımları hakkında da bilgi verdi. Erdoğan, son 17 yılda kente  bin 135 yataklı 20 hastaneden oluşan 83 tesis kazandırdıklarını, gelecek yıl bin  875 yataklı şehir hastanesini de hizmete açacaklarını açıkladı.

Erdoğan, 50 bin konutluk Gaziantep Kuzey Şehir Projesi’nin Türkiye’nin  en büyük ve en kapsamlı şehir projesi olduğunu, burada ilk etap inşaat  çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

Gaziantep’in içinde 10 milyon 700 bin metrekare büyüklüğünde bir  askeri alan olduğunu hatırlatan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Buradaki askeri birliği artık şehir içinde tutmanın bir anlamının  kalmadığını gördük. Dülükbaba Tabiat Parkı’na ve Erikçe Kent Ormanı’na komşu bu  devasa alanı, Antep’in hizmetine sunmaya karar verdik. Bu alanın yarısını yani 5  milyon metrekareden fazlasını gül bahçeleriyle ıhlamurları ve çınarlarıyla bir  millet  bahçesi haline dönüştüreceğiz. Kalan kısma da Antep’in tarihine,  kültürüne, mimarisine, alışkanlıklarına uygun keymih taşıyla, bazaltla, beyaz  mermerle inşa edilecek bir medeniyet şehri kuracağız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, buradaki binaların her birinin Gaziantep evi  şeklinde yapılacağını, böylece şehrin çehresini değiştirecek dev bir hizmetin  Gazianteplilere kazandırılacağını söyledi.

Bu projeye ilişkin video izleten Erdoğan, alandakilere projeyi beğenip  beğenmediklerini sordu. Alandakilerin beğenilerini ifade etmesi üzerine “Kabul  edenler, etmeyenler” sorusunu yönelten Erdoğan, projenin oy birliğiyle kabul  edildiğini belirtti.

“HEM DOĞUSUNA HEM BATISINA HIZLI TRENLE BAĞLANACAK”

Altyapı, sulama, tarım, sanayi alanında yapılan yatırımlarla  restorasyon çalışmaları hakkında da bilgi veren Erdoğan, Gaziantep’e ulaştırmada  6 milyarlık yatırım yaptıklarını söyledi.

Amanos Dağları’nı tünelle geçip Gaziantep ile İskenderun Limanı  arasındaki mesafeyi kısaltacaklarını aktaran Erdoğan, yapımı devam eden  projelerle Gaziantep’i hem doğusuna hem batısına hızlı trenle bağlayacaklarını  dile getirdi.

Erdoğan, Gaziray’ın yapımının sürdürüldüğünü belirterek, “Bu konuda  belediyemizden yükü alacağız. Önümüzdeki yıl bunu da hizmete sunuyoruz.” dedi.

Gaziantep Havalimanı’nın 2003’te 223 bin olan yolcu kapasitesinin,  geçen yıl 2 milyon 655 bine ulaştığına işaret eden Erdoğan, havalimanını yıllık 5  milyon yolcu kapasitesine çıkarmak için yeni bir iç hatlar terminaliyle apron  yapacaklarını bildirdi.

“BAY KEMAL ÜRETİMDEN ÖNCE YATIRIM GEREKLİ YATIRIM”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Çiftçiler battı, bitti”  sözlerini hatırlatan Erdoğan, “Bay Kemal, sen hangi dünyada yaşıyorsun? Bak ben  resmi rakamı açıklıyorum 1,5 katrilyon tutarında tarımsal destek verdik  çiftçilerimize.” diye konuştu.

Erdoğan, Gaziantepli yatırımcılara 24 milyarlık yatırım teşvikiyle  destekleyerek, 69 bin kişilik ilave istihdam oluşturduklarını vurguladı.

Şehirdeki 87 bin iş yerine toplam 2 milyar liralık sosyal güvenlik  kurumu teşviki verdiklerine dikkati çeken Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“Bugün gazetelerde okudum. Bay Kemal ‘İstihdam için üretim gerekli  üretim’ diyor. Bay Kemal üretimden önce yatırım gerekli yatırım. Yatırım  olmayınca üretim olur mu? Adamın haberi yok. Önce yatırım, yatırımdan sonra da  üretim. Garip, anlamaz bir koyun kaybeder gelir. SSK’yi böyle batırdı.”

Gaziantep’te 500 hektarlık alanda bir lojistik köy kurulduğunu,  istinaf mahkemesinin faaliyete geçirildiğini anlatan Erdoğan, “Biz CHP gibi  öbürleri gibi ‘ver yiyeyim ört yatayım’ demedik. Gece gündüz çalıştık, şehri  eserlerle, hizmetlerle donattık. Önümüzdeki dönemde hep birlikte çok daha büyük  yatırımlara imza atacağız.” dedi.

“ÜLKEMİZİ, MİLLETİMİZİ, ŞAHSIMI HEDEF ALIYOR”

Recep Tayyip Erdoğan, alandakilerden 31 Mart’ta Cumhur İttifakı’nı desteklemelerini istedi.

Yeni Zelanda’da cuma namazı kalınlara yönelik iki camiye düzenlenen  terör saldırısına ilişkin Erdoğan, “İslam düşmanı katiller ellerine silahlarını  alıp cuma namazı için toplanan  Müslüman kardeşlerime saldırıyorlar. Bu  saldırının görüntüleri de canlı olarak yayımlandı. 49 kardeşimiz orada şehit  oldu. Bunların dışında 3 Türk var, onlar da yaralı. Ben bir tanesine ulaştım,  kendisiyle görüştüm. Cumhurbaşkanıyla da görüştüm.” diye konuştu

Saldırıyı gerçekleştiren teröristin yayımladığı bildiriye işaret eden  Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu katil bildiri yayımlamış, tüm Müslümanlarla birlikte ülkemizi,  milletimizi, şahsımı da hedef alıyor. Neymiş, boğazın batısına geçmeyecekmişiz.  Yani Avrupa yakasına. Yoksa ne olurmuş? İstanbul’a gelip hepimizi öldürür,  bizleri topraklarımızdan sürer, Ayasofya’yı minarelerden kurtarırlarmış. Bu  ifadeler kafalarda ve kalplerde yaşatılan heveslerin ifadesidir. Biz, işte bunun  için şehadetleri dinin temeli olan ezanlarımıza, onların okunduğu camilerimize,  minarelerimize, istiklalimizin sembolü olan bayrağımıza böylesine sıkı sıkıya  sarılıyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Be hey gafil, önce şunu bil… Ben niye girdim içeri, biliyorsunuz  değil mi? Ziya Gökalp’in meşhur şiiri vardı. Bu kitaplara girmişti. Orada ne  vardı? Minareler süngü, kubbeler miğfer, camiler kışlamız, müminler asker, bir  şey bizi sindiremez, gökler, yerler açılsa, üzerimize tufanlar, yanardağlar  saçılsa… Biz oyuz ki imanıyla övündüğümüz ecdadımız, titretici şeylere hiçbir  gün diz çökmemiş. Zaferlerin kapısı, Anadolu’nun tapusu, Malazgirt’ten ta  Çanakkale’ye, imanın geçilmez kalesine kadar bizi zaferden zafere koşturan işte o  iman birliğidir. Sen hangi milletle konuşuyorsun, neyi konuşuyorsun. Senin her  yerin bomba olsa ne yazar. Sen, orada ibadette olan o masum Müslümanları buldun,  elinle silahlarla gittin, onları taradın. Terbiyesiz, ahlaksız, adi, alçak, sen  kolayı seçtin. Birileri de hala bizim ezan ve bayrak hassasiyetimizi kendince  küçümsemeye veya çarpıtmaya çalışıyor. İşte ben bu okuduklarımdan dolayı hapse  girdim. Nerede, Türkiye’de… Ama siz ne yaptınız? ‘Muhtar bile olamaz’  dediklerinde aldınız bu evladınızı hem başbakan hem de cumhurbaşkanı yaptınız.”

 

“BE AHLAKSIZ, SİZ FİLİSTİN’İN TAMAMINI İŞGAL ETTİNİZ”

Yeni Zelanda’da saldırıyı gerçekleştiren teröristin yayımladığı  bildiride İstanbul için “Konstantinapol” dediğini ve Ayasofya’yı yeniden kiliseye  çevirmek istediğinden bahsettiğini aktaran Erdoğan, “Bu millet var ya, bu can bu  tende oldukça böyle bir şeye asla müsaade etmez, etmeyeceğiz. İsrail’in başındaki  soyguncu var ya, yargılanan var ya, her türlü yolsuzluktan yargılanan bir  başbakanları var ya, onun oğlu da ‘İstanbul, Bizans’ın başkenti bir Hristiyan  şehridir, Türk işgaliyle karşı karşıyadır’ diye tweet atıyor. Be ahlaksız, siz  Filistin’in tamamını işgal ettiniz. Siz, 1938-48’de neredeydiniz, şimdi ise  neredesiniz? O Filistinli kardeşlerimiz neredeydi, şimdi ise nerede? İşgal  ettiniz, elinizdeki o güçle onları bulundukları yerlerden hep kovdunuz.”  değerlendirmesinde bulundu.

“BİR TERÖR DEVLETİ ARANIYORSA, O DA İSRAİL’DİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 yaşındaki çocuktan kadınlara, yaşlılara  varıncaya kadar 10 bine yakın Filistinli’nin İsrail cezaevlerinde mahkum olduğuna  işaret ederek, “Onun için diyorum ki Netanyahu zalimdir. Eğer dünyada zulmeden  bir ülke aranıyorsa o da İsrail’dir. Bir terör devleti aranıyorsa o da  İsrail’dir. Bunları söylüyoruz diye rahatsız olanlar varsa, kusura bakmasınlar  onlar varsın rahatsız olsunlar. Biz gerçekleri söyleyeceğiz.” dedi.

Yeni Zelanda’da şehit edilenlere Allah’tan rahmet dileyen Erdoğan,  dünya Müslümanlarına başsağlığı dileklerini iletti.

“Üzülmeyin, mahsun olmayın. İnanıyorsanız, muhakkak üstünsünüz.”  ayetine atıfta bulunan Erdoğan, şöyle konuştu:

“İnanıyoruz ve üstünüz. Müslümanlar olarak asla baş eğmeyeceğiz ama  asla bu alçakların seviyesine de düşmeyeceğiz. Kökeni, inancı, meşrebi ne olursa  olsun günahsız her masum insanın ölümüne karşı aynı ilkeli duruşu sergileyeceğiz.  Yeni Zelanda’da, Filistin’de, Myanmar’da katledilen masum Müslümanlara hangi  hassasiyeti gösteriyorsak, diğer insanlara da aynı şekilde yaklaşacağız. Gücünü  zulümden ve sömürüden değil, imandan, vicdandan, ahlaktan, adaletten alan bir  ayetimizle dünyayı değiştireceğiz. Çünkü İslam, insanlık budur.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizi biz olmaktan çıkartmaya çalışanlara  sözümüzü de sandıkta söyleyeceğiz. Antep, 31 Mart’ta İslam ve Türkiye  düşmanlarına mesajımızı vermeye hazır mıyız? Antep, 31 Mart’ta istiklalimize,  istikbalimize, istikrarımıza göz dikenlere derslerini veriyor muyuz? Antep, 31  Mart’ta milli iradeye sahip çıkıyor muyuz? Antep, 31 Mart’ta tevazu, samimiyet ve  gayretle memleket işi gönül işi diyor muyuz? Gaziantep Büyükşehir ve ilçelerdeki  belediye başkan adaylarımızı sizlere emanet ediyorum. Gaziantep’i de onlara  emanet ediyorum. Cumhur İttifakı olarak girdiğimiz bu seçimlerden büyük bir  zaferle çıkacağımıza inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Zelanda’da 49 kişinin hayatını kaybettiği cami saldırısında 3 Türk’ün yaralandığını açıkladı. Erdoğan, 74 sayfalık manifestosunda Türkiye’ye ve kendisine yönelik tehditlerde bulunan saldırgan için “Her yerin bomba olsa ne yazar İbadette olan masum Müslümanları buldun, elinde silahla gittin taradın. Ahlaksız, alçak, sen kolayı seçtin” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan:  Her yerin bomba olsa ne yazar! Ahlaksız, alçak, sen kolayı seçtin

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisince Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen mitinge  katılarak, vatandaşlara hitap etti.

Gaziantep‘in baş verdiğini ama baş eğmediğini belirten Erdoğan,  “Hiçbir cephede bozguna uğramayan Antep. Şehrini savunurken verdiği 6 bin 317  evladını bir gül bahçesine ekercesine toprağa veren Antep. Şehitkamillerin,  Şahinbeylerin, Karayılanların ve daha nice yiğidin bayraklaştığı Antep.” diyerek  konuşmasına başladı.

Suriye’den gelen yüz binlerce muhacire Gaziantep’in yıllardır ensarlık  yaptığının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeğin, üretimin, helal kazancın  ve kardeşliğin başkenti olduğunu söyledi. Gaziantep’in tüm ilçelerini tek tek sayarak selamlayan Cumhurbaşkanı  Erdoğan, son bir yılda dördüncü defa Gaziantep’e geldiğini belirtti.

Evliya Çelebi’nin Gazianteplileri, “Tatlı yedikleri için tatlı  dillidirler” diye tanımladığını anımsatan Erdoğan, şöyle devam etti: “Her biri diğerinden lezzetli yemeklerinden oluşan mutfağıyla ülkemizi  dünyada başarıyla temsil eden şehrimiz için ne desek azdır. Geçtiğimiz yıl  şehrimizi ziyaret eden 800 bin yerli ve yabancı turist, Antep’in güzelliklerinin  daha çok bilinmeye başlandığını gösteriyor. Biliyorsunuz hemen yanı başımızdaki  Şanlıurfa’da insanlık tarihinin en eski ibadethanelerinin izleri bulundu. Biz de  2019’u ‘Göbeklitepe Yılı’ ilan ettik. Göbeklitepe, Şanlıurfa ile beraber  Gaziantep’in de turizmine, ekonomisine katkıda bulunacak bir projedir. İhracatta  7 milyar dolar sınırını zorlayan Gaziantep, inşallah turizmde de çok büyük  başarılara imza atacaktır. İnşallah Gaziantep’in 31 Mart, yepyeni bir hizmet  döneminin kapısını aralayacaktır.”

Erdoğan, mitinge katılanlara yönelttiği, “Gaziantep, 31 Mart’ta  tevazu, samimiyet ve gayretle ‘Memleket işi gönül işi’ diyor muyuz? Gaziantep, 31  Mart’ta gönül belediyeciliğine ‘evet’ diyor muyuz? Gaziantep, 31 Mart’ta bir kez  daha ‘hizmet siyaseti’ diyor muyuz?” sorularına, “Evet” yanıtını aldı.

“GAZİANTEP’TEN REKOR BEKLİYORUM”

Gaziantep’in bugüne kadar hep yanlarında olduğunu belirten Erdoğan,  “Ama bu defa şöyle şanına yakışır, unvanına yakışır ve delikanlılığına yakışır bir rekor bekliyorum.” dedi.

Erdoğan, Gaziantep’i sadece aşkla sevmekle kalmadıklarını, tarihinin  en büyük hizmetleriyle geleceğe hazırladıklarını vurgulayarak, AK Parti’nin 17  yıllık iktidarında Gaziantep’e 35 milyar liralık yatırım yaptıklarını ifade etti.

Eğitimde yaklaşık 3 milyar liralık yatırımla 10 bin 830 yeni derslik  inşa ettiklerini anlatan Erdoğan, şunları kaydetti: “60 binden fazla öğrencinin öğrenim gördüğü şehrimize, ikinci devlet  üniversitesini, Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesini kurduk. Bu  üniversite sıradan bir üniversite değil, bölgenin merkezi bir üniversitesi.  Farklılığı var, sadece ulusal değil uluslararası eğitim-öğretim verecek bir  üniversite. Yükseköğretim öğrencileri için 9 bin 440 kişi kapasitelik yurt  binaları açtık. Bir kaç yıl içinde iki tane Gaziantep’te, bir tane de Nizip’te  olmak üzere toplamda 2 bin 250 kişi kapasiteli yeni yurt binaları daha açıyoruz.  Gaziantep’e 33 bin seyirci kapasiteli bir stadyum yaptık.

Biz, ne aldatan olduk ne de aldanan olduk. Gaziantep, İslahiye ve  Nizip gençlik merkezlerini, Şehitkamil sporcu yetiştirme merkezini kurduk. Eski  stadın yerine inşallah millet bahçesini kuruyoruz. İçinde de büyükçe bir millet  kıraathanesi olacak. Çocuk kütüphanesinden yüzme havuzuna kadar her türlü sosyal  ve sportif tesisin olduğu Hasan Celal Güzel Millet Bahçesi’ni ayrıca Gaziantep’e  kazandıracağımız bir diğer millet bahçemiz olacak.”

Erdoğan, gelecek salı günü vefatının seneyi devriyesine ulaşılacak eski bakanlardan Hasan Celal Güzel’i rahmetle yad ederek, alandakilerden Fatiha  istedi.

“ANTEP’İN HİZMETİNE SUNMAYA KARAR VERDİK”

Gaziantep’in hafızası olan Alleben Deresi’ni eski günlerine  kavuşturmak için rehabilite edip, çevresinde şehrin dokusuna kültürüne uygun  rekreasyon alanı yapılacağını belirten Erdoğan, Şahin Bey’in şehit edildiği,  adına yapılan anıtın bulunduğu yere milli mücadele tabiat merkezi kurulacağını  söyledi.

Gaziantepli ihtiyaç sahiplerini, şehit yakınlarını, engellileri,  yaşlıları toplam 4 milyar liralık kaynakla desteklediklerini dile getiren  Erdoğan, sağlık yatırımları hakkında da bilgi verdi. Erdoğan, son 17 yılda kente  bin 135 yataklı 20 hastaneden oluşan 83 tesis kazandırdıklarını, gelecek yıl bin  875 yataklı şehir hastanesini de hizmete açacaklarını açıkladı.

Erdoğan, 50 bin konutluk Gaziantep Kuzey Şehir Projesi’nin Türkiye’nin  en büyük ve en kapsamlı şehir projesi olduğunu, burada ilk etap inşaat  çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

Gaziantep’in içinde 10 milyon 700 bin metrekare büyüklüğünde bir  askeri alan olduğunu hatırlatan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Buradaki askeri birliği artık şehir içinde tutmanın bir anlamının  kalmadığını gördük. Dülükbaba Tabiat Parkı’na ve Erikçe Kent Ormanı’na komşu bu  devasa alanı, Antep’in hizmetine sunmaya karar verdik. Bu alanın yarısını yani 5  milyon metrekareden fazlasını gül bahçeleriyle ıhlamurları ve çınarlarıyla bir  millet  bahçesi haline dönüştüreceğiz. Kalan kısma da Antep’in tarihine,  kültürüne, mimarisine, alışkanlıklarına uygun keymih taşıyla, bazaltla, beyaz  mermerle inşa edilecek bir medeniyet şehri kuracağız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, buradaki binaların her birinin Gaziantep evi  şeklinde yapılacağını, böylece şehrin çehresini değiştirecek dev bir hizmetin  Gazianteplilere kazandırılacağını söyledi.

Bu projeye ilişkin video izleten Erdoğan, alandakilere projeyi beğenip  beğenmediklerini sordu. Alandakilerin beğenilerini ifade etmesi üzerine “Kabul  edenler, etmeyenler” sorusunu yönelten Erdoğan, projenin oy birliğiyle kabul  edildiğini belirtti.

“HEM DOĞUSUNA HEM BATISINA HIZLI TRENLE BAĞLANACAK”

Altyapı, sulama, tarım, sanayi alanında yapılan yatırımlarla  restorasyon çalışmaları hakkında da bilgi veren Erdoğan, Gaziantep’e ulaştırmada  6 milyarlık yatırım yaptıklarını söyledi.

Amanos Dağları’nı tünelle geçip Gaziantep ile İskenderun Limanı  arasındaki mesafeyi kısaltacaklarını aktaran Erdoğan, yapımı devam eden  projelerle Gaziantep’i hem doğusuna hem batısına hızlı trenle bağlayacaklarını  dile getirdi.

Erdoğan, Gaziray’ın yapımının sürdürüldüğünü belirterek, “Bu konuda  belediyemizden yükü alacağız. Önümüzdeki yıl bunu da hizmete sunuyoruz.” dedi.

Gaziantep Havalimanı’nın 2003’te 223 bin olan yolcu kapasitesinin,  geçen yıl 2 milyon 655 bine ulaştığına işaret eden Erdoğan, havalimanını yıllık 5  milyon yolcu kapasitesine çıkarmak için yeni bir iç hatlar terminaliyle apron  yapacaklarını bildirdi.

“BAY KEMAL ÜRETİMDEN ÖNCE YATIRIM GEREKLİ YATIRIM”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Çiftçiler battı, bitti”  sözlerini hatırlatan Erdoğan, “Bay Kemal, sen hangi dünyada yaşıyorsun? Bak ben  resmi rakamı açıklıyorum 1,5 katrilyon tutarında tarımsal destek verdik  çiftçilerimize.” diye konuştu.

Erdoğan, Gaziantepli yatırımcılara 24 milyarlık yatırım teşvikiyle  destekleyerek, 69 bin kişilik ilave istihdam oluşturduklarını vurguladı.

Şehirdeki 87 bin iş yerine toplam 2 milyar liralık sosyal güvenlik  kurumu teşviki verdiklerine dikkati çeken Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“Bugün gazetelerde okudum. Bay Kemal ‘İstihdam için üretim gerekli  üretim’ diyor. Bay Kemal üretimden önce yatırım gerekli yatırım. Yatırım  olmayınca üretim olur mu? Adamın haberi yok. Önce yatırım, yatırımdan sonra da  üretim. Garip, anlamaz bir koyun kaybeder gelir. SSK’yi böyle batırdı.”

Gaziantep’te 500 hektarlık alanda bir lojistik köy kurulduğunu,  istinaf mahkemesinin faaliyete geçirildiğini anlatan Erdoğan, “Biz CHP gibi  öbürleri gibi ‘ver yiyeyim ört yatayım’ demedik. Gece gündüz çalıştık, şehri  eserlerle, hizmetlerle donattık. Önümüzdeki dönemde hep birlikte çok daha büyük  yatırımlara imza atacağız.” dedi.

“ÜLKEMİZİ, MİLLETİMİZİ, ŞAHSIMI HEDEF ALIYOR”

Recep Tayyip Erdoğan, alandakilerden 31 Mart’ta Cumhur İttifakı’nı desteklemelerini istedi.

Yeni Zelanda’da cuma namazı kalınlara yönelik iki camiye düzenlenen  terör saldırısına ilişkin Erdoğan, “İslam düşmanı katiller ellerine silahlarını  alıp cuma namazı için toplanan  Müslüman kardeşlerime saldırıyorlar. Bu  saldırının görüntüleri de canlı olarak yayımlandı. 49 kardeşimiz orada şehit  oldu. Bunların dışında 3 Türk var, onlar da yaralı. Ben bir tanesine ulaştım,  kendisiyle görüştüm. Cumhurbaşkanıyla da görüştüm.” diye konuştu

Saldırıyı gerçekleştiren teröristin yayımladığı bildiriye işaret eden  Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu katil bildiri yayımlamış, tüm Müslümanlarla birlikte ülkemizi,  milletimizi, şahsımı da hedef alıyor. Neymiş, boğazın batısına geçmeyecekmişiz.  Yani Avrupa yakasına. Yoksa ne olurmuş? İstanbul’a gelip hepimizi öldürür,  bizleri topraklarımızdan sürer, Ayasofya’yı minarelerden kurtarırlarmış. Bu  ifadeler kafalarda ve kalplerde yaşatılan heveslerin ifadesidir. Biz, işte bunun  için şehadetleri dinin temeli olan ezanlarımıza, onların okunduğu camilerimize,  minarelerimize, istiklalimizin sembolü olan bayrağımıza böylesine sıkı sıkıya  sarılıyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Be hey gafil, önce şunu bil… Ben niye girdim içeri, biliyorsunuz  değil mi? Ziya Gökalp’in meşhur şiiri vardı. Bu kitaplara girmişti. Orada ne  vardı? Minareler süngü, kubbeler miğfer, camiler kışlamız, müminler asker, bir  şey bizi sindiremez, gökler, yerler açılsa, üzerimize tufanlar, yanardağlar  saçılsa… Biz oyuz ki imanıyla övündüğümüz ecdadımız, titretici şeylere hiçbir  gün diz çökmemiş. Zaferlerin kapısı, Anadolu’nun tapusu, Malazgirt’ten ta  Çanakkale’ye, imanın geçilmez kalesine kadar bizi zaferden zafere koşturan işte o  iman birliğidir. Sen hangi milletle konuşuyorsun, neyi konuşuyorsun. Senin her  yerin bomba olsa ne yazar. Sen, orada ibadette olan o masum Müslümanları buldun,  elinle silahlarla gittin, onları taradın. Terbiyesiz, ahlaksız, adi, alçak, sen  kolayı seçtin. Birileri de hala bizim ezan ve bayrak hassasiyetimizi kendince  küçümsemeye veya çarpıtmaya çalışıyor. İşte ben bu okuduklarımdan dolayı hapse  girdim. Nerede, Türkiye’de… Ama siz ne yaptınız? ‘Muhtar bile olamaz’  dediklerinde aldınız bu evladınızı hem başbakan hem de cumhurbaşkanı yaptınız.”

 

“BE AHLAKSIZ, SİZ FİLİSTİN’İN TAMAMINI İŞGAL ETTİNİZ”

Yeni Zelanda’da saldırıyı gerçekleştiren teröristin yayımladığı  bildiride İstanbul için “Konstantinapol” dediğini ve Ayasofya’yı yeniden kiliseye  çevirmek istediğinden bahsettiğini aktaran Erdoğan, “Bu millet var ya, bu can bu  tende oldukça böyle bir şeye asla müsaade etmez, etmeyeceğiz. İsrail’in başındaki  soyguncu var ya, yargılanan var ya, her türlü yolsuzluktan yargılanan bir  başbakanları var ya, onun oğlu da ‘İstanbul, Bizans’ın başkenti bir Hristiyan  şehridir, Türk işgaliyle karşı karşıyadır’ diye tweet atıyor. Be ahlaksız, siz  Filistin’in tamamını işgal ettiniz. Siz, 1938-48’de neredeydiniz, şimdi ise  neredesiniz? O Filistinli kardeşlerimiz neredeydi, şimdi ise nerede? İşgal  ettiniz, elinizdeki o güçle onları bulundukları yerlerden hep kovdunuz.”  değerlendirmesinde bulundu.

“BİR TERÖR DEVLETİ ARANIYORSA, O DA İSRAİL’DİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 yaşındaki çocuktan kadınlara, yaşlılara  varıncaya kadar 10 bine yakın Filistinli’nin İsrail cezaevlerinde mahkum olduğuna  işaret ederek, “Onun için diyorum ki Netanyahu zalimdir. Eğer dünyada zulmeden  bir ülke aranıyorsa o da İsrail’dir. Bir terör devleti aranıyorsa o da  İsrail’dir. Bunları söylüyoruz diye rahatsız olanlar varsa, kusura bakmasınlar  onlar varsın rahatsız olsunlar. Biz gerçekleri söyleyeceğiz.” dedi.

Yeni Zelanda’da şehit edilenlere Allah’tan rahmet dileyen Erdoğan,  dünya Müslümanlarına başsağlığı dileklerini iletti.

“Üzülmeyin, mahsun olmayın. İnanıyorsanız, muhakkak üstünsünüz.”  ayetine atıfta bulunan Erdoğan, şöyle konuştu:

“İnanıyoruz ve üstünüz. Müslümanlar olarak asla baş eğmeyeceğiz ama  asla bu alçakların seviyesine de düşmeyeceğiz. Kökeni, inancı, meşrebi ne olursa  olsun günahsız her masum insanın ölümüne karşı aynı ilkeli duruşu sergileyeceğiz.  Yeni Zelanda’da, Filistin’de, Myanmar’da katledilen masum Müslümanlara hangi  hassasiyeti gösteriyorsak, diğer insanlara da aynı şekilde yaklaşacağız. Gücünü  zulümden ve sömürüden değil, imandan, vicdandan, ahlaktan, adaletten alan bir  ayetimizle dünyayı değiştireceğiz. Çünkü İslam, insanlık budur.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizi biz olmaktan çıkartmaya çalışanlara  sözümüzü de sandıkta söyleyeceğiz. Antep, 31 Mart’ta İslam ve Türkiye  düşmanlarına mesajımızı vermeye hazır mıyız? Antep, 31 Mart’ta istiklalimize,  istikbalimize, istikrarımıza göz dikenlere derslerini veriyor muyuz? Antep, 31  Mart’ta milli iradeye sahip çıkıyor muyuz? Antep, 31 Mart’ta tevazu, samimiyet ve  gayretle memleket işi gönül işi diyor muyuz? Gaziantep Büyükşehir ve ilçelerdeki  belediye başkan adaylarımızı sizlere emanet ediyorum. Gaziantep’i de onlara  emanet ediyorum. Cumhur İttifakı olarak girdiğimiz bu seçimlerden büyük bir  zaferle çıkacağımıza inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Zelanda’da 49 kişinin hayatını kaybettiği cami saldırısında 3 Türk’ün yaralandığını açıkladı. Erdoğan, 74 sayfalık manifestosunda Türkiye’ye ve kendisine yönelik tehditlerde bulunan saldırgan için “Her yerin bomba olsa ne yazar İbadette olan masum Müslümanları buldun, elinde silahla gittin taradın. Ahlaksız, alçak, sen kolayı seçtin” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan:  Her yerin bomba olsa ne yazar! Ahlaksız, alçak, sen kolayı seçtin

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisince Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen mitinge  katılarak, vatandaşlara hitap etti.

Gaziantep‘in baş verdiğini ama baş eğmediğini belirten Erdoğan,  “Hiçbir cephede bozguna uğramayan Antep. Şehrini savunurken verdiği 6 bin 317  evladını bir gül bahçesine ekercesine toprağa veren Antep. Şehitkamillerin,  Şahinbeylerin, Karayılanların ve daha nice yiğidin bayraklaştığı Antep.” diyerek  konuşmasına başladı.

Suriye’den gelen yüz binlerce muhacire Gaziantep’in yıllardır ensarlık  yaptığının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeğin, üretimin, helal kazancın  ve kardeşliğin başkenti olduğunu söyledi. Gaziantep’in tüm ilçelerini tek tek sayarak selamlayan Cumhurbaşkanı  Erdoğan, son bir yılda dördüncü defa Gaziantep’e geldiğini belirtti.

Evliya Çelebi’nin Gazianteplileri, “Tatlı yedikleri için tatlı  dillidirler” diye tanımladığını anımsatan Erdoğan, şöyle devam etti: “Her biri diğerinden lezzetli yemeklerinden oluşan mutfağıyla ülkemizi  dünyada başarıyla temsil eden şehrimiz için ne desek azdır. Geçtiğimiz yıl  şehrimizi ziyaret eden 800 bin yerli ve yabancı turist, Antep’in güzelliklerinin  daha çok bilinmeye başlandığını gösteriyor. Biliyorsunuz hemen yanı başımızdaki  Şanlıurfa’da insanlık tarihinin en eski ibadethanelerinin izleri bulundu. Biz de  2019’u ‘Göbeklitepe Yılı’ ilan ettik. Göbeklitepe, Şanlıurfa ile beraber  Gaziantep’in de turizmine, ekonomisine katkıda bulunacak bir projedir. İhracatta  7 milyar dolar sınırını zorlayan Gaziantep, inşallah turizmde de çok büyük  başarılara imza atacaktır. İnşallah Gaziantep’in 31 Mart, yepyeni bir hizmet  döneminin kapısını aralayacaktır.”

Erdoğan, mitinge katılanlara yönelttiği, “Gaziantep, 31 Mart’ta  tevazu, samimiyet ve gayretle ‘Memleket işi gönül işi’ diyor muyuz? Gaziantep, 31  Mart’ta gönül belediyeciliğine ‘evet’ diyor muyuz? Gaziantep, 31 Mart’ta bir kez  daha ‘hizmet siyaseti’ diyor muyuz?” sorularına, “Evet” yanıtını aldı.

“GAZİANTEP’TEN REKOR BEKLİYORUM”

Gaziantep’in bugüne kadar hep yanlarında olduğunu belirten Erdoğan,  “Ama bu defa şöyle şanına yakışır, unvanına yakışır ve delikanlılığına yakışır bir rekor bekliyorum.” dedi.

Erdoğan, Gaziantep’i sadece aşkla sevmekle kalmadıklarını, tarihinin  en büyük hizmetleriyle geleceğe hazırladıklarını vurgulayarak, AK Parti’nin 17  yıllık iktidarında Gaziantep’e 35 milyar liralık yatırım yaptıklarını ifade etti.

Eğitimde yaklaşık 3 milyar liralık yatırımla 10 bin 830 yeni derslik  inşa ettiklerini anlatan Erdoğan, şunları kaydetti: “60 binden fazla öğrencinin öğrenim gördüğü şehrimize, ikinci devlet  üniversitesini, Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesini kurduk. Bu  üniversite sıradan bir üniversite değil, bölgenin merkezi bir üniversitesi.  Farklılığı var, sadece ulusal değil uluslararası eğitim-öğretim verecek bir  üniversite. Yükseköğretim öğrencileri için 9 bin 440 kişi kapasitelik yurt  binaları açtık. Bir kaç yıl içinde iki tane Gaziantep’te, bir tane de Nizip’te  olmak üzere toplamda 2 bin 250 kişi kapasiteli yeni yurt binaları daha açıyoruz.  Gaziantep’e 33 bin seyirci kapasiteli bir stadyum yaptık.

Biz, ne aldatan olduk ne de aldanan olduk. Gaziantep, İslahiye ve  Nizip gençlik merkezlerini, Şehitkamil sporcu yetiştirme merkezini kurduk. Eski  stadın yerine inşallah millet bahçesini kuruyoruz. İçinde de büyükçe bir millet  kıraathanesi olacak. Çocuk kütüphanesinden yüzme havuzuna kadar her türlü sosyal  ve sportif tesisin olduğu Hasan Celal Güzel Millet Bahçesi’ni ayrıca Gaziantep’e  kazandıracağımız bir diğer millet bahçemiz olacak.”

Erdoğan, gelecek salı günü vefatının seneyi devriyesine ulaşılacak eski bakanlardan Hasan Celal Güzel’i rahmetle yad ederek, alandakilerden Fatiha  istedi.

“ANTEP’İN HİZMETİNE SUNMAYA KARAR VERDİK”

Gaziantep’in hafızası olan Alleben Deresi’ni eski günlerine  kavuşturmak için rehabilite edip, çevresinde şehrin dokusuna kültürüne uygun  rekreasyon alanı yapılacağını belirten Erdoğan, Şahin Bey’in şehit edildiği,  adına yapılan anıtın bulunduğu yere milli mücadele tabiat merkezi kurulacağını  söyledi.

Gaziantepli ihtiyaç sahiplerini, şehit yakınlarını, engellileri,  yaşlıları toplam 4 milyar liralık kaynakla desteklediklerini dile getiren  Erdoğan, sağlık yatırımları hakkında da bilgi verdi. Erdoğan, son 17 yılda kente  bin 135 yataklı 20 hastaneden oluşan 83 tesis kazandırdıklarını, gelecek yıl bin  875 yataklı şehir hastanesini de hizmete açacaklarını açıkladı.

Erdoğan, 50 bin konutluk Gaziantep Kuzey Şehir Projesi’nin Türkiye’nin  en büyük ve en kapsamlı şehir projesi olduğunu, burada ilk etap inşaat  çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

Gaziantep’in içinde 10 milyon 700 bin metrekare büyüklüğünde bir  askeri alan olduğunu hatırlatan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Buradaki askeri birliği artık şehir içinde tutmanın bir anlamının  kalmadığını gördük. Dülükbaba Tabiat Parkı’na ve Erikçe Kent Ormanı’na komşu bu  devasa alanı, Antep’in hizmetine sunmaya karar verdik. Bu alanın yarısını yani 5  milyon metrekareden fazlasını gül bahçeleriyle ıhlamurları ve çınarlarıyla bir  millet  bahçesi haline dönüştüreceğiz. Kalan kısma da Antep’in tarihine,  kültürüne, mimarisine, alışkanlıklarına uygun keymih taşıyla, bazaltla, beyaz  mermerle inşa edilecek bir medeniyet şehri kuracağız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, buradaki binaların her birinin Gaziantep evi  şeklinde yapılacağını, böylece şehrin çehresini değiştirecek dev bir hizmetin  Gazianteplilere kazandırılacağını söyledi.

Bu projeye ilişkin video izleten Erdoğan, alandakilere projeyi beğenip  beğenmediklerini sordu. Alandakilerin beğenilerini ifade etmesi üzerine “Kabul  edenler, etmeyenler” sorusunu yönelten Erdoğan, projenin oy birliğiyle kabul  edildiğini belirtti.

“HEM DOĞUSUNA HEM BATISINA HIZLI TRENLE BAĞLANACAK”

Altyapı, sulama, tarım, sanayi alanında yapılan yatırımlarla  restorasyon çalışmaları hakkında da bilgi veren Erdoğan, Gaziantep’e ulaştırmada  6 milyarlık yatırım yaptıklarını söyledi.

Amanos Dağları’nı tünelle geçip Gaziantep ile İskenderun Limanı  arasındaki mesafeyi kısaltacaklarını aktaran Erdoğan, yapımı devam eden  projelerle Gaziantep’i hem doğusuna hem batısına hızlı trenle bağlayacaklarını  dile getirdi.

Erdoğan, Gaziray’ın yapımının sürdürüldüğünü belirterek, “Bu konuda  belediyemizden yükü alacağız. Önümüzdeki yıl bunu da hizmete sunuyoruz.” dedi.

Gaziantep Havalimanı’nın 2003’te 223 bin olan yolcu kapasitesinin,  geçen yıl 2 milyon 655 bine ulaştığına işaret eden Erdoğan, havalimanını yıllık 5  milyon yolcu kapasitesine çıkarmak için yeni bir iç hatlar terminaliyle apron  yapacaklarını bildirdi.

“BAY KEMAL ÜRETİMDEN ÖNCE YATIRIM GEREKLİ YATIRIM”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Çiftçiler battı, bitti”  sözlerini hatırlatan Erdoğan, “Bay Kemal, sen hangi dünyada yaşıyorsun? Bak ben  resmi rakamı açıklıyorum 1,5 katrilyon tutarında tarımsal destek verdik  çiftçilerimize.” diye konuştu.

Erdoğan, Gaziantepli yatırımcılara 24 milyarlık yatırım teşvikiyle  destekleyerek, 69 bin kişilik ilave istihdam oluşturduklarını vurguladı.

Şehirdeki 87 bin iş yerine toplam 2 milyar liralık sosyal güvenlik  kurumu teşviki verdiklerine dikkati çeken Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“Bugün gazetelerde okudum. Bay Kemal ‘İstihdam için üretim gerekli  üretim’ diyor. Bay Kemal üretimden önce yatırım gerekli yatırım. Yatırım  olmayınca üretim olur mu? Adamın haberi yok. Önce yatırım, yatırımdan sonra da  üretim. Garip, anlamaz bir koyun kaybeder gelir. SSK’yi böyle batırdı.”

Gaziantep’te 500 hektarlık alanda bir lojistik köy kurulduğunu,  istinaf mahkemesinin faaliyete geçirildiğini anlatan Erdoğan, “Biz CHP gibi  öbürleri gibi ‘ver yiyeyim ört yatayım’ demedik. Gece gündüz çalıştık, şehri  eserlerle, hizmetlerle donattık. Önümüzdeki dönemde hep birlikte çok daha büyük  yatırımlara imza atacağız.” dedi.

“ÜLKEMİZİ, MİLLETİMİZİ, ŞAHSIMI HEDEF ALIYOR”

Recep Tayyip Erdoğan, alandakilerden 31 Mart’ta Cumhur İttifakı’nı desteklemelerini istedi.

Yeni Zelanda’da cuma namazı kalınlara yönelik iki camiye düzenlenen  terör saldırısına ilişkin Erdoğan, “İslam düşmanı katiller ellerine silahlarını  alıp cuma namazı için toplanan  Müslüman kardeşlerime saldırıyorlar. Bu  saldırının görüntüleri de canlı olarak yayımlandı. 49 kardeşimiz orada şehit  oldu. Bunların dışında 3 Türk var, onlar da yaralı. Ben bir tanesine ulaştım,  kendisiyle görüştüm. Cumhurbaşkanıyla da görüştüm.” diye konuştu

Saldırıyı gerçekleştiren teröristin yayımladığı bildiriye işaret eden  Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu katil bildiri yayımlamış, tüm Müslümanlarla birlikte ülkemizi,  milletimizi, şahsımı da hedef alıyor. Neymiş, boğazın batısına geçmeyecekmişiz.  Yani Avrupa yakasına. Yoksa ne olurmuş? İstanbul’a gelip hepimizi öldürür,  bizleri topraklarımızdan sürer, Ayasofya’yı minarelerden kurtarırlarmış. Bu  ifadeler kafalarda ve kalplerde yaşatılan heveslerin ifadesidir. Biz, işte bunun  için şehadetleri dinin temeli olan ezanlarımıza, onların okunduğu camilerimize,  minarelerimize, istiklalimizin sembolü olan bayrağımıza böylesine sıkı sıkıya  sarılıyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Be hey gafil, önce şunu bil… Ben niye girdim içeri, biliyorsunuz  değil mi? Ziya Gökalp’in meşhur şiiri vardı. Bu kitaplara girmişti. Orada ne  vardı? Minareler süngü, kubbeler miğfer, camiler kışlamız, müminler asker, bir  şey bizi sindiremez, gökler, yerler açılsa, üzerimize tufanlar, yanardağlar  saçılsa… Biz oyuz ki imanıyla övündüğümüz ecdadımız, titretici şeylere hiçbir  gün diz çökmemiş. Zaferlerin kapısı, Anadolu’nun tapusu, Malazgirt’ten ta  Çanakkale’ye, imanın geçilmez kalesine kadar bizi zaferden zafere koşturan işte o  iman birliğidir. Sen hangi milletle konuşuyorsun, neyi konuşuyorsun. Senin her  yerin bomba olsa ne yazar. Sen, orada ibadette olan o masum Müslümanları buldun,  elinle silahlarla gittin, onları taradın. Terbiyesiz, ahlaksız, adi, alçak, sen  kolayı seçtin. Birileri de hala bizim ezan ve bayrak hassasiyetimizi kendince  küçümsemeye veya çarpıtmaya çalışıyor. İşte ben bu okuduklarımdan dolayı hapse  girdim. Nerede, Türkiye’de… Ama siz ne yaptınız? ‘Muhtar bile olamaz’  dediklerinde aldınız bu evladınızı hem başbakan hem de cumhurbaşkanı yaptınız.”

 

“BE AHLAKSIZ, SİZ FİLİSTİN’İN TAMAMINI İŞGAL ETTİNİZ”

Yeni Zelanda’da saldırıyı gerçekleştiren teröristin yayımladığı  bildiride İstanbul için “Konstantinapol” dediğini ve Ayasofya’yı yeniden kiliseye  çevirmek istediğinden bahsettiğini aktaran Erdoğan, “Bu millet var ya, bu can bu  tende oldukça böyle bir şeye asla müsaade etmez, etmeyeceğiz. İsrail’in başındaki  soyguncu var ya, yargılanan var ya, her türlü yolsuzluktan yargılanan bir  başbakanları var ya, onun oğlu da ‘İstanbul, Bizans’ın başkenti bir Hristiyan  şehridir, Türk işgaliyle karşı karşıyadır’ diye tweet atıyor. Be ahlaksız, siz  Filistin’in tamamını işgal ettiniz. Siz, 1938-48’de neredeydiniz, şimdi ise  neredesiniz? O Filistinli kardeşlerimiz neredeydi, şimdi ise nerede? İşgal  ettiniz, elinizdeki o güçle onları bulundukları yerlerden hep kovdunuz.”  değerlendirmesinde bulundu.

“BİR TERÖR DEVLETİ ARANIYORSA, O DA İSRAİL’DİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 yaşındaki çocuktan kadınlara, yaşlılara  varıncaya kadar 10 bine yakın Filistinli’nin İsrail cezaevlerinde mahkum olduğuna  işaret ederek, “Onun için diyorum ki Netanyahu zalimdir. Eğer dünyada zulmeden  bir ülke aranıyorsa o da İsrail’dir. Bir terör devleti aranıyorsa o da  İsrail’dir. Bunları söylüyoruz diye rahatsız olanlar varsa, kusura bakmasınlar  onlar varsın rahatsız olsunlar. Biz gerçekleri söyleyeceğiz.” dedi.

Yeni Zelanda’da şehit edilenlere Allah’tan rahmet dileyen Erdoğan,  dünya Müslümanlarına başsağlığı dileklerini iletti.

“Üzülmeyin, mahsun olmayın. İnanıyorsanız, muhakkak üstünsünüz.”  ayetine atıfta bulunan Erdoğan, şöyle konuştu:

“İnanıyoruz ve üstünüz. Müslümanlar olarak asla baş eğmeyeceğiz ama  asla bu alçakların seviyesine de düşmeyeceğiz. Kökeni, inancı, meşrebi ne olursa  olsun günahsız her masum insanın ölümüne karşı aynı ilkeli duruşu sergileyeceğiz.  Yeni Zelanda’da, Filistin’de, Myanmar’da katledilen masum Müslümanlara hangi  hassasiyeti gösteriyorsak, diğer insanlara da aynı şekilde yaklaşacağız. Gücünü  zulümden ve sömürüden değil, imandan, vicdandan, ahlaktan, adaletten alan bir  ayetimizle dünyayı değiştireceğiz. Çünkü İslam, insanlık budur.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizi biz olmaktan çıkartmaya çalışanlara  sözümüzü de sandıkta söyleyeceğiz. Antep, 31 Mart’ta İslam ve Türkiye  düşmanlarına mesajımızı vermeye hazır mıyız? Antep, 31 Mart’ta istiklalimize,  istikbalimize, istikrarımıza göz dikenlere derslerini veriyor muyuz? Antep, 31  Mart’ta milli iradeye sahip çıkıyor muyuz? Antep, 31 Mart’ta tevazu, samimiyet ve  gayretle memleket işi gönül işi diyor muyuz? Gaziantep Büyükşehir ve ilçelerdeki  belediye başkan adaylarımızı sizlere emanet ediyorum. Gaziantep’i de onlara  emanet ediyorum. Cumhur İttifakı olarak girdiğimiz bu seçimlerden büyük bir  zaferle çıkacağımıza inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Zelanda’da 49 kişinin hayatını kaybettiği cami saldırısında 3 Türk’ün yaralandığını açıkladı. Erdoğan, 74 sayfalık manifestosunda Türkiye’ye ve kendisine yönelik tehditlerde bulunan saldırgan için “Her yerin bomba olsa ne yazar İbadette olan masum Müslümanları buldun, elinde silahla gittin taradın. Ahlaksız, alçak, sen kolayı seçtin” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan:  Her yerin bomba olsa ne yazar! Ahlaksız, alçak, sen kolayı seçtin

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisince Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen mitinge  katılarak, vatandaşlara hitap etti.

Gaziantep‘in baş verdiğini ama baş eğmediğini belirten Erdoğan,  “Hiçbir cephede bozguna uğramayan Antep. Şehrini savunurken verdiği 6 bin 317  evladını bir gül bahçesine ekercesine toprağa veren Antep. Şehitkamillerin,  Şahinbeylerin, Karayılanların ve daha nice yiğidin bayraklaştığı Antep.” diyerek  konuşmasına başladı.

Suriye’den gelen yüz binlerce muhacire Gaziantep’in yıllardır ensarlık  yaptığının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeğin, üretimin, helal kazancın  ve kardeşliğin başkenti olduğunu söyledi. Gaziantep’in tüm ilçelerini tek tek sayarak selamlayan Cumhurbaşkanı  Erdoğan, son bir yılda dördüncü defa Gaziantep’e geldiğini belirtti.

Evliya Çelebi’nin Gazianteplileri, “Tatlı yedikleri için tatlı  dillidirler” diye tanımladığını anımsatan Erdoğan, şöyle devam etti: “Her biri diğerinden lezzetli yemeklerinden oluşan mutfağıyla ülkemizi  dünyada başarıyla temsil eden şehrimiz için ne desek azdır. Geçtiğimiz yıl  şehrimizi ziyaret eden 800 bin yerli ve yabancı turist, Antep’in güzelliklerinin  daha çok bilinmeye başlandığını gösteriyor. Biliyorsunuz hemen yanı başımızdaki  Şanlıurfa’da insanlık tarihinin en eski ibadethanelerinin izleri bulundu. Biz de  2019’u ‘Göbeklitepe Yılı’ ilan ettik. Göbeklitepe, Şanlıurfa ile beraber  Gaziantep’in de turizmine, ekonomisine katkıda bulunacak bir projedir. İhracatta  7 milyar dolar sınırını zorlayan Gaziantep, inşallah turizmde de çok büyük  başarılara imza atacaktır. İnşallah Gaziantep’in 31 Mart, yepyeni bir hizmet  döneminin kapısını aralayacaktır.”

Erdoğan, mitinge katılanlara yönelttiği, “Gaziantep, 31 Mart’ta  tevazu, samimiyet ve gayretle ‘Memleket işi gönül işi’ diyor muyuz? Gaziantep, 31  Mart’ta gönül belediyeciliğine ‘evet’ diyor muyuz? Gaziantep, 31 Mart’ta bir kez  daha ‘hizmet siyaseti’ diyor muyuz?” sorularına, “Evet” yanıtını aldı.

“GAZİANTEP’TEN REKOR BEKLİYORUM”

Gaziantep’in bugüne kadar hep yanlarında olduğunu belirten Erdoğan,  “Ama bu defa şöyle şanına yakışır, unvanına yakışır ve delikanlılığına yakışır bir rekor bekliyorum.” dedi.

Erdoğan, Gaziantep’i sadece aşkla sevmekle kalmadıklarını, tarihinin  en büyük hizmetleriyle geleceğe hazırladıklarını vurgulayarak, AK Parti’nin 17  yıllık iktidarında Gaziantep’e 35 milyar liralık yatırım yaptıklarını ifade etti.

Eğitimde yaklaşık 3 milyar liralık yatırımla 10 bin 830 yeni derslik  inşa ettiklerini anlatan Erdoğan, şunları kaydetti: “60 binden fazla öğrencinin öğrenim gördüğü şehrimize, ikinci devlet  üniversitesini, Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesini kurduk. Bu  üniversite sıradan bir üniversite değil, bölgenin merkezi bir üniversitesi.  Farklılığı var, sadece ulusal değil uluslararası eğitim-öğretim verecek bir  üniversite. Yükseköğretim öğrencileri için 9 bin 440 kişi kapasitelik yurt  binaları açtık. Bir kaç yıl içinde iki tane Gaziantep’te, bir tane de Nizip’te  olmak üzere toplamda 2 bin 250 kişi kapasiteli yeni yurt binaları daha açıyoruz.  Gaziantep’e 33 bin seyirci kapasiteli bir stadyum yaptık.

Biz, ne aldatan olduk ne de aldanan olduk. Gaziantep, İslahiye ve  Nizip gençlik merkezlerini, Şehitkamil sporcu yetiştirme merkezini kurduk. Eski  stadın yerine inşallah millet bahçesini kuruyoruz. İçinde de büyükçe bir millet  kıraathanesi olacak. Çocuk kütüphanesinden yüzme havuzuna kadar her türlü sosyal  ve sportif tesisin olduğu Hasan Celal Güzel Millet Bahçesi’ni ayrıca Gaziantep’e  kazandıracağımız bir diğer millet bahçemiz olacak.”

Erdoğan, gelecek salı günü vefatının seneyi devriyesine ulaşılacak eski bakanlardan Hasan Celal Güzel’i rahmetle yad ederek, alandakilerden Fatiha  istedi.

“ANTEP’İN HİZMETİNE SUNMAYA KARAR VERDİK”

Gaziantep’in hafızası olan Alleben Deresi’ni eski günlerine  kavuşturmak için rehabilite edip, çevresinde şehrin dokusuna kültürüne uygun  rekreasyon alanı yapılacağını belirten Erdoğan, Şahin Bey’in şehit edildiği,  adına yapılan anıtın bulunduğu yere milli mücadele tabiat merkezi kurulacağını  söyledi.

Gaziantepli ihtiyaç sahiplerini, şehit yakınlarını, engellileri,  yaşlıları toplam 4 milyar liralık kaynakla desteklediklerini dile getiren  Erdoğan, sağlık yatırımları hakkında da bilgi verdi. Erdoğan, son 17 yılda kente  bin 135 yataklı 20 hastaneden oluşan 83 tesis kazandırdıklarını, gelecek yıl bin  875 yataklı şehir hastanesini de hizmete açacaklarını açıkladı.

Erdoğan, 50 bin konutluk Gaziantep Kuzey Şehir Projesi’nin Türkiye’nin  en büyük ve en kapsamlı şehir projesi olduğunu, burada ilk etap inşaat  çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

Gaziantep’in içinde 10 milyon 700 bin metrekare büyüklüğünde bir  askeri alan olduğunu hatırlatan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Buradaki askeri birliği artık şehir içinde tutmanın bir anlamının  kalmadığını gördük. Dülükbaba Tabiat Parkı’na ve Erikçe Kent Ormanı’na komşu bu  devasa alanı, Antep’in hizmetine sunmaya karar verdik. Bu alanın yarısını yani 5  milyon metrekareden fazlasını gül bahçeleriyle ıhlamurları ve çınarlarıyla bir  millet  bahçesi haline dönüştüreceğiz. Kalan kısma da Antep’in tarihine,  kültürüne, mimarisine, alışkanlıklarına uygun keymih taşıyla, bazaltla, beyaz  mermerle inşa edilecek bir medeniyet şehri kuracağız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, buradaki binaların her birinin Gaziantep evi  şeklinde yapılacağını, böylece şehrin çehresini değiştirecek dev bir hizmetin  Gazianteplilere kazandırılacağını söyledi.

Bu projeye ilişkin video izleten Erdoğan, alandakilere projeyi beğenip  beğenmediklerini sordu. Alandakilerin beğenilerini ifade etmesi üzerine “Kabul  edenler, etmeyenler” sorusunu yönelten Erdoğan, projenin oy birliğiyle kabul  edildiğini belirtti.

“HEM DOĞUSUNA HEM BATISINA HIZLI TRENLE BAĞLANACAK”

Altyapı, sulama, tarım, sanayi alanında yapılan yatırımlarla  restorasyon çalışmaları hakkında da bilgi veren Erdoğan, Gaziantep’e ulaştırmada  6 milyarlık yatırım yaptıklarını söyledi.

Amanos Dağları’nı tünelle geçip Gaziantep ile İskenderun Limanı  arasındaki mesafeyi kısaltacaklarını aktaran Erdoğan, yapımı devam eden  projelerle Gaziantep’i hem doğusuna hem batısına hızlı trenle bağlayacaklarını  dile getirdi.

Erdoğan, Gaziray’ın yapımının sürdürüldüğünü belirterek, “Bu konuda  belediyemizden yükü alacağız. Önümüzdeki yıl bunu da hizmete sunuyoruz.” dedi.

Gaziantep Havalimanı’nın 2003’te 223 bin olan yolcu kapasitesinin,  geçen yıl 2 milyon 655 bine ulaştığına işaret eden Erdoğan, havalimanını yıllık 5  milyon yolcu kapasitesine çıkarmak için yeni bir iç hatlar terminaliyle apron  yapacaklarını bildirdi.

“BAY KEMAL ÜRETİMDEN ÖNCE YATIRIM GEREKLİ YATIRIM”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Çiftçiler battı, bitti”  sözlerini hatırlatan Erdoğan, “Bay Kemal, sen hangi dünyada yaşıyorsun? Bak ben  resmi rakamı açıklıyorum 1,5 katrilyon tutarında tarımsal destek verdik  çiftçilerimize.” diye konuştu.

Erdoğan, Gaziantepli yatırımcılara 24 milyarlık yatırım teşvikiyle  destekleyerek, 69 bin kişilik ilave istihdam oluşturduklarını vurguladı.

Şehirdeki 87 bin iş yerine toplam 2 milyar liralık sosyal güvenlik  kurumu teşviki verdiklerine dikkati çeken Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“Bugün gazetelerde okudum. Bay Kemal ‘İstihdam için üretim gerekli  üretim’ diyor. Bay Kemal üretimden önce yatırım gerekli yatırım. Yatırım  olmayınca üretim olur mu? Adamın haberi yok. Önce yatırım, yatırımdan sonra da  üretim. Garip, anlamaz bir koyun kaybeder gelir. SSK’yi böyle batırdı.”

Gaziantep’te 500 hektarlık alanda bir lojistik köy kurulduğunu,  istinaf mahkemesinin faaliyete geçirildiğini anlatan Erdoğan, “Biz CHP gibi  öbürleri gibi ‘ver yiyeyim ört yatayım’ demedik. Gece gündüz çalıştık, şehri  eserlerle, hizmetlerle donattık. Önümüzdeki dönemde hep birlikte çok daha büyük  yatırımlara imza atacağız.” dedi.

“ÜLKEMİZİ, MİLLETİMİZİ, ŞAHSIMI HEDEF ALIYOR”

Recep Tayyip Erdoğan, alandakilerden 31 Mart’ta Cumhur İttifakı’nı desteklemelerini istedi.

Yeni Zelanda’da cuma namazı kalınlara yönelik iki camiye düzenlenen  terör saldırısına ilişkin Erdoğan, “İslam düşmanı katiller ellerine silahlarını  alıp cuma namazı için toplanan  Müslüman kardeşlerime saldırıyorlar. Bu  saldırının görüntüleri de canlı olarak yayımlandı. 49 kardeşimiz orada şehit  oldu. Bunların dışında 3 Türk var, onlar da yaralı. Ben bir tanesine ulaştım,  kendisiyle görüştüm. Cumhurbaşkanıyla da görüştüm.” diye konuştu

Saldırıyı gerçekleştiren teröristin yayımladığı bildiriye işaret eden  Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu katil bildiri yayımlamış, tüm Müslümanlarla birlikte ülkemizi,  milletimizi, şahsımı da hedef alıyor. Neymiş, boğazın batısına geçmeyecekmişiz.  Yani Avrupa yakasına. Yoksa ne olurmuş? İstanbul’a gelip hepimizi öldürür,  bizleri topraklarımızdan sürer, Ayasofya’yı minarelerden kurtarırlarmış. Bu  ifadeler kafalarda ve kalplerde yaşatılan heveslerin ifadesidir. Biz, işte bunun  için şehadetleri dinin temeli olan ezanlarımıza, onların okunduğu camilerimize,  minarelerimize, istiklalimizin sembolü olan bayrağımıza böylesine sıkı sıkıya  sarılıyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Be hey gafil, önce şunu bil… Ben niye girdim içeri, biliyorsunuz  değil mi? Ziya Gökalp’in meşhur şiiri vardı. Bu kitaplara girmişti. Orada ne  vardı? Minareler süngü, kubbeler miğfer, camiler kışlamız, müminler asker, bir  şey bizi sindiremez, gökler, yerler açılsa, üzerimize tufanlar, yanardağlar  saçılsa… Biz oyuz ki imanıyla övündüğümüz ecdadımız, titretici şeylere hiçbir  gün diz çökmemiş. Zaferlerin kapısı, Anadolu’nun tapusu, Malazgirt’ten ta  Çanakkale’ye, imanın geçilmez kalesine kadar bizi zaferden zafere koşturan işte o  iman birliğidir. Sen hangi milletle konuşuyorsun, neyi konuşuyorsun. Senin her  yerin bomba olsa ne yazar. Sen, orada ibadette olan o masum Müslümanları buldun,  elinle silahlarla gittin, onları taradın. Terbiyesiz, ahlaksız, adi, alçak, sen  kolayı seçtin. Birileri de hala bizim ezan ve bayrak hassasiyetimizi kendince  küçümsemeye veya çarpıtmaya çalışıyor. İşte ben bu okuduklarımdan dolayı hapse  girdim. Nerede, Türkiye’de… Ama siz ne yaptınız? ‘Muhtar bile olamaz’  dediklerinde aldınız bu evladınızı hem başbakan hem de cumhurbaşkanı yaptınız.”

 

“BE AHLAKSIZ, SİZ FİLİSTİN’İN TAMAMINI İŞGAL ETTİNİZ”

Yeni Zelanda’da saldırıyı gerçekleştiren teröristin yayımladığı  bildiride İstanbul için “Konstantinapol” dediğini ve Ayasofya’yı yeniden kiliseye  çevirmek istediğinden bahsettiğini aktaran Erdoğan, “Bu millet var ya, bu can bu  tende oldukça böyle bir şeye asla müsaade etmez, etmeyeceğiz. İsrail’in başındaki  soyguncu var ya, yargılanan var ya, her türlü yolsuzluktan yargılanan bir  başbakanları var ya, onun oğlu da ‘İstanbul, Bizans’ın başkenti bir Hristiyan  şehridir, Türk işgaliyle karşı karşıyadır’ diye tweet atıyor. Be ahlaksız, siz  Filistin’in tamamını işgal ettiniz. Siz, 1938-48’de neredeydiniz, şimdi ise  neredesiniz? O Filistinli kardeşlerimiz neredeydi, şimdi ise nerede? İşgal  ettiniz, elinizdeki o güçle onları bulundukları yerlerden hep kovdunuz.”  değerlendirmesinde bulundu.

“BİR TERÖR DEVLETİ ARANIYORSA, O DA İSRAİL’DİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 yaşındaki çocuktan kadınlara, yaşlılara  varıncaya kadar 10 bine yakın Filistinli’nin İsrail cezaevlerinde mahkum olduğuna  işaret ederek, “Onun için diyorum ki Netanyahu zalimdir. Eğer dünyada zulmeden  bir ülke aranıyorsa o da İsrail’dir. Bir terör devleti aranıyorsa o da  İsrail’dir. Bunları söylüyoruz diye rahatsız olanlar varsa, kusura bakmasınlar  onlar varsın rahatsız olsunlar. Biz gerçekleri söyleyeceğiz.” dedi.

Yeni Zelanda’da şehit edilenlere Allah’tan rahmet dileyen Erdoğan,  dünya Müslümanlarına başsağlığı dileklerini iletti.

“Üzülmeyin, mahsun olmayın. İnanıyorsanız, muhakkak üstünsünüz.”  ayetine atıfta bulunan Erdoğan, şöyle konuştu:

“İnanıyoruz ve üstünüz. Müslümanlar olarak asla baş eğmeyeceğiz ama  asla bu alçakların seviyesine de düşmeyeceğiz. Kökeni, inancı, meşrebi ne olursa  olsun günahsız her masum insanın ölümüne karşı aynı ilkeli duruşu sergileyeceğiz.  Yeni Zelanda’da, Filistin’de, Myanmar’da katledilen masum Müslümanlara hangi  hassasiyeti gösteriyorsak, diğer insanlara da aynı şekilde yaklaşacağız. Gücünü  zulümden ve sömürüden değil, imandan, vicdandan, ahlaktan, adaletten alan bir  ayetimizle dünyayı değiştireceğiz. Çünkü İslam, insanlık budur.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizi biz olmaktan çıkartmaya çalışanlara  sözümüzü de sandıkta söyleyeceğiz. Antep, 31 Mart’ta İslam ve Türkiye  düşmanlarına mesajımızı vermeye hazır mıyız? Antep, 31 Mart’ta istiklalimize,  istikbalimize, istikrarımıza göz dikenlere derslerini veriyor muyuz? Antep, 31  Mart’ta milli iradeye sahip çıkıyor muyuz? Antep, 31 Mart’ta tevazu, samimiyet ve  gayretle memleket işi gönül işi diyor muyuz? Gaziantep Büyükşehir ve ilçelerdeki  belediye başkan adaylarımızı sizlere emanet ediyorum. Gaziantep’i de onlara  emanet ediyorum. Cumhur İttifakı olarak girdiğimiz bu seçimlerden büyük bir  zaferle çıkacağımıza inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

v
  • Yorumla
izmir vip escort - izmit vip escort - bursa vip escort - ankara vip escort - eskisehir vip escort - alanya vip escort - antalya vip escort - mersin vip escort - bodrum escorts - gaziantep vip escort - kayseri vip escort - konya vip escort - beylikduzu vip escort - vip escort - sex hikayeleri - seks hikayeleri - hd porno - porno
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
youtube mp3 - film izle - evden eve nakliyat -