resim
CHP’Lİ  SEÇMEN HEDEFE “OLCAY TOK”U OTURTTU ZARAR VAHAP SEÇERE YAZILDI

CHP’Lİ SEÇMEN HEDEFE “OLCAY TOK”U OTURTTU ZARAR VAHAP SEÇERE YAZILDI

HALUK BOZDOĞAN’DAN VAHAP SEÇERE SERT GÖNDERME

HALUK BOZDOĞAN’DAN VAHAP SEÇERE SERT GÖNDERME

MERSİN’DE HER ŞEY NEDEN OLDU BİTTİ

MERSİN’DE HER ŞEY NEDEN OLDU BİTTİ

CHP MERSİN’DE HDP DİYETİNİ TÜM HIZ ÖDÜYOR

CHP MERSİN’DE HDP DİYETİNİ TÜM HIZ ÖDÜYOR

TARSUS’TA GELİNEN NOKTA ÇOK ÇOK KÖTÜ

TARSUS’TA GELİNEN NOKTA ÇOK ÇOK KÖTÜ

MERSİN’DE KAYYUM PROTESTOSU YAPILMAYACAK!
MERSİN’DE KAYYUM PROTESTOSU YAPILMAYACAK!

MERSİN VALİLİĞİ YASAKLADI… 15 GÜN BOYUNCA KAYYUM PROTESTOSU YAPILMAYACAK! Mersin Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamayla geçtiğimiz ay İçişleri Bakanlığı kararıyla alınan Mardin, Van ve Diyarbakır belediyelerine kayyum atamalarını protesto etmek için yapılacak her türlü toplantı ve basın açıklamasının yasaklandığı bildirildi. Geçtiğimiz ay İçişleri Bakanlığı terörle bağlantılı oldukları gerekçesiyle Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlarını […]

MERSİN VALİLİĞİ YASAKLADI… 15 GÜN BOYUNCA KAYYUM PROTESTOSU YAPILMAYACAK!

Mersin Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamayla geçtiğimiz ay İçişleri Bakanlığı kararıyla alınan Mardin, Van ve Diyarbakır belediyelerine kayyum atamalarını protesto etmek için yapılacak her türlü toplantı ve basın açıklamasının yasaklandığı bildirildi.

Geçtiğimiz ay İçişleri Bakanlığı terörle bağlantılı oldukları gerekçesiyle Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlarını görevden alarak, yerlerine kayyum ataması gerçekleştirmişti.

Mersin Valiliği da İçişleri Bakanlığı tarafından alınan bu kararı protesto etmek isteyen kişi ve gruplara yasak getirdi.

15 GÜN BOYUNCA YASAKLANDI

Valilik’ten yapılan açıklamada, “Kamu esenliğinin ve genel asayişin devamının sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi, genel sağlığın, genel ahlakın, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerinin korunması amacıyla; 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17. maddesi ve 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 11/a ve 11/c maddelerine istinaden Valilik Makamının 16/09/2019 tarih ve 19/2333 sayılı oluru ile; söz konusu “PKK/KCK terör örgütü ile iltisaklı faaliyetleri nedeniyle Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevden alınması sebebiyle” İlimiz genelinde gerçekleştirilebilecek ve “belirtilen konuların devamı niteliğindeki” tüm toplantı ve gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, açık veya kapalı yer toplantısı ile protesto eylemi, miting, çadır kurma, oturma eylemi, stant açma, açlık grevi, anma töreni, afiş, pankart ve poster asma, el ilanı ve bildiri dağıtma, imza masası açma, meşale yakma ve taşıma, konferans, panel, seminer vb. her türlü eylem/etkinlikler 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/ A ve 11/C maddeleri ve ayrıca 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 7. ve 17. Maddeleri hükmü gereğince 17.09.2019 tarihinden itibaren (15) gün boyunca yasaklanmıştır” denildi.

  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz