resim
CHP’Lİ SEÇMEN HEDEFE “OLCAY TOK”U OTURTTU ZARAR VAHAP SEÇERE YAZILDI

CHP’Lİ SEÇMEN HEDEFE “OLCAY TOK”U OTURTTU ZARAR VAHAP SEÇERE YAZILDI

HALUK BOZDOĞAN’DAN VAHAP SEÇERE SERT GÖNDERME

HALUK BOZDOĞAN’DAN VAHAP SEÇERE SERT GÖNDERME

MERSİN’DE HER ŞEY NEDEN OLDU BİTTİ

MERSİN’DE HER ŞEY NEDEN OLDU BİTTİ

CHP MERSİN’DE HDP DİYETİNİ TÜM HIZ ÖDÜYOR

CHP MERSİN’DE HDP DİYETİNİ TÜM HIZ ÖDÜYOR

TARSUS’TA GELİNEN NOKTA ÇOK ÇOK KÖTÜ

TARSUS’TA GELİNEN NOKTA ÇOK ÇOK KÖTÜ

CİDDİ ANALİZ
  • hilal vursan
  • hilal@mersindegisim.com
  • 12 Mart 2019 - 14:41:01

CİDDİ ANALİZ

Batılılar çok uygar topluluklar değil mi? Hiç “kadın” dövmezler mesela. “Taciz” ne demek bilmezler. “Uygar topluluklar”da olmaz böyle şeyler. Siz öyle sanın.

İyi ki “Alkol” var. Kavga eder, sarkıntılık eder, ne halt ederse etsin, ona hazır bir kılıfları var. “Sarhoş” iken yapmışlardır.

Öte yandan adamların ayık oldukları yok ki! Almanlar sudan çok bira içer nerede ise. Votka Rusların milli içeceği. Hani bizim “Milli” içeceğimiz de “Rakı” değil mi!? Ama yanında tuzlu leblebi olacak. “

Bilmem biliyor musunuz, batıda intihardan ölen insan sayısı, doğuda savaş ve terörden ölen insan sayısından fazla.

Düşünebiliyor musunuz, batıda ortalama 5 kişilik bir ailede, en az bir kişi, en az bir defa intihara teşebbüs etmiş. Ama kurtarılıyorlar. Hepsi ölmüyor ama o sarsıntıdan da kolay kolay kurtulamıyorlar. 5 kişilik bir ailede en az bir kişi alkolik ya da uyuşturucu kullanıyor.

5 kişilik bir ailede en az bir kişi psikolojik destek almadan kendini yönetemiyor.

Bunlar çağdaş topluluklar ya, onların günah çeteleleri başka isimler altına saklanıyor. Kadın da dövüyorlar, taciz de ediyorlar, tecavüz de. Bu vakalar onlarda her seviyede var

Bizde taciz denilen, onlarda, genel anlamda, özellikle gençler arasında arkadaş muziplikleri kadar sıradan. “Kadın hakları” diye mangalda kül bırakmayanların kadının batıdaki yürekler acısı halinden habersiz gibidir.

Tamam, bizde de manzara pek iç açıcı değil. Mesele kadın-erkek çatışması değil

Bakın batı kavram ve kurumları ile ailesi, ahlakı, gençliği ile çöküyor. Bugün yaşanan kriz kapitalizmin krizidir.. İntiharların hangi seviyede olduğunu söyledim.

Batılılar kendi içlerinde acınası durumdalar ama hâlâ başkasına akıl vermeye devam ediyorlar

kadın hakları diye bize akıl vermelerini bir kenara bırakalım, kendi içlerindeki zavallılıkları da. Ayrı bir konu .
Bizde hiç sorun yok demiyorum

Ama onlar işi gücü bırakmışlar Anadolu kadınını kurtarmak için seferber olmuşlar. Arkalarında da batılı ülkeler. Kesenin ağzını açmışlar.. “Türk kadınını çağdaşlaştırmak için” ellerinden geleni yapıyorlar!?

Önce kadınları kazanmaya çalışıyorlar. Çünkü kadınlar annedir. Kadınlar sadece çocuk doğurmazlar, toplumu doğururlar. Her kadın ve erkek bir başka kadının eseridir..

Kadını erkeğe, erkeği kadına düşman etmeye çalışanlar da onlardır. “Eşitlik” tartışması boşuna değil. Evliliğin yerini birlikte yaşam alsın istiyorlar.

Bizim, kadın ve erkek, birbirimize karşı kazanacak bir zaferimiz yok, birlikte kazanabileceğimiz tek zafer var. Onun için din, ahlak ve sahibi gelenek en büyük dayanağımızdır.

 • Etiketler
 • Yorumla
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz