resim
ALLAH HEP GÜLDÜRSÜN VATAN MİLLET YOLUN’DA

ALLAH HEP GÜLDÜRSÜN VATAN MİLLET YOLUN’DA

SEÇER CUMHURBAŞKANI ÇAĞIRSIN “BİR DAHA GİDERİM”

SEÇER CUMHURBAŞKANI ÇAĞIRSIN “BİR DAHA GİDERİM”

HELAL SANA SEÇER : GENEL İKTİDAR’DAN İSTEDİKLERİNİ ALMAYA BAŞLADI

HELAL SANA SEÇER : GENEL İKTİDAR’DAN İSTEDİKLERİNİ ALMAYA BAŞLADI

TARSUS SİYASETİNDE DEVRİM DÜŞMANIMIN DÜŞMANI BENİM DOSTUMDUR..

TARSUS SİYASETİNDE DEVRİM DÜŞMANIMIN DÜŞMANI BENİM DOSTUMDUR..

CUMHURBAŞKANI “AHI OLANLARIN ÜZERİNE NE SİYASET NE DE HİZMET İNŞA EDİLİR!”

CUMHURBAŞKANI “AHI OLANLARIN ÜZERİNE NE SİYASET NE DE HİZMET İNŞA EDİLİR!”

Tarsus Kapalı kadın cezaevinde yaptırılan anaokulu hizmete açıldı
  • Ana Sayfa » Tarsus
  • 1 Mart 2019 - 13:49:23
Tarsus Kapalı kadın cezaevinde yaptırılan anaokulu hizmete açıldı

Tarsus’ta kadın kapalı cezaevinde kalan hükümlü çocuklarının eğitim alabilmesi yapılan “Adalet Anaokulu” törenle hizmete açıldı. Tarsus Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü bünyesindeki kadın kapalı cezaevinde hizmete kazandırılıp, “adalet” adı verilen anaokulu için açılış töreni düzenlendi. Törende sahne alan kadın hükümlülerin çocukları,  anaokulu eğitmenleri eşliğinde dans gösterisinde bulundu. Renkli görüntülerin oluştuğu gösteride çocuklar doyasıya eğlendi. Mersin Valisi […]

Tarsus’ta kadın kapalı cezaevinde kalan hükümlü çocuklarının eğitim alabilmesi yapılan “Adalet Anaokulu” törenle hizmete açıldı.

Tarsus Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü bünyesindeki kadın kapalı cezaevinde hizmete kazandırılıp, “adalet” adı verilen anaokulu için açılış töreni düzenlendi.

Törende sahne alan kadın hükümlülerin çocukları,  anaokulu eğitmenleri eşliğinde dans gösterisinde bulundu. Renkli görüntülerin oluştuğu gösteride çocuklar doyasıya eğlendi.

Mersin Valisi Ali İhsan Su, törendeki konuşmasında, kentin her alanında çok önemli kamu hizmetlerinin gerçekleştirildiğini söyledi.

Mersin’e eğitim alanında ciddi yatırımlar yapıldığını vurgulayan Su, “Bu çok önemli bir proje. Cezaevinde kalan kadın vatandaşlarımız yanında çocukları da olabiliyor. Bu çocukların eğitimden mahrum kalmaması, diğer çocuklar gibi olabilmesi için böyle bir faaliyeti başlatmış oluyoruz. Burası bir eğitim yuvası olacak. Çocuklar için çok güzel bir ortam oluşturduk. Onları en güzel şekilde yetiştirmek için gayret ediyoruz.” diye konuştu.

“Projemiz devletimizin ‘ana’ yüzünün bir göstergesidir”

Tarsus Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç da cezaevi kampüsünün 5 bin 500 kapasiteye sahip olduğunu belirterek, kadın kapalı cezaevinde 480 hükümlünün kaldığını aktardı.

Kanun gereği 0-6 yaş grubundaki çocukların, annelerinin hükümlü olması durumunda birlikte kalabildiğini anlatan Kılıç,  “Cezaevimizde yaklaşık 50 çocuğumuz annesiyle birlikte bizim misafirimiz olarak kalıyor. Biz devleti ‘baba’ olarak biliriz. ‘Devlet baba’ deriz konuşmalarımızda. Ancak devlet aynı zamanda da anadır. Devletin bir de ana yüzü vardır. Bu projemiz devletimizin ‘ana’ yüzünün bir göstergesidir.” ifadesini kullandı.

Başsavcı Kılıç, cezavinde kalan kadın mahkumların çocuklarının faaliyete geçen anaokulunda eğitim alacağını kaydederek,  Türkiye’ye örnek olabilecek bir projeyi hayata geçirdiklerini sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından protokol üyelerinin de katılımıyla anaokulunun açılışı gerçekleştirildi. Konuklar,  bünyesinde “uyuma ve spor salonu, ders ve eğlence sınıfları ile yemekhane” gibi alanların bulunduğu anaokulunu gezdi.

Vali Ali İhsan Su ve beraberindekiler, okulda ilk derslerini işleyen öğrencilere çeşitli armağanlar dağıttı.

Açılışa Vali Su’nun yanı sıra, Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal, Başsavcı Mehmet Sabri Kılıç, Emniyet Müdürü Halis Ünal, Jandarma Komutanı binbaşı Burak Demirtaş, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Tarsus Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin ile diğer daire müdürleri ve davetliler katıldı.

  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz