resim
SİZCE KERAMET KİMDE ?

SİZCE KERAMET KİMDE ?

HALUK BOZDOĞAN SON KAVŞAKTA

HALUK BOZDOĞAN SON KAVŞAKTA

HALUK BOZDOĞAN MECLİS ÜYELERİ TARAFINDAN KENDİSİNE YAPILAN İHANETİ KARŞILIKSIZ BIRAKMADI

HALUK BOZDOĞAN MECLİS ÜYELERİ TARAFINDAN KENDİSİNE YAPILAN İHANETİ KARŞILIKSIZ BIRAKMADI

BOZDOĞAN PAPANIN YAPTIĞINI YAPAMADI

BOZDOĞAN PAPANIN YAPTIĞINI YAPAMADI

TARSUS BELEDİYESİ ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ SİYASETE SOYUNDU

TARSUS BELEDİYESİ ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ SİYASETE SOYUNDU

MÜKEMMELLİK BELGESİYLE ÖVÜNEN ŞEVKET CAN SAYIŞTAY RAPORLARI İLE BELEDİYECİLİĞİ ELİNE YÜZÜNE BULAŞTIRMIŞ
  • Ana Sayfa » Siyaset
  • 12 Aralık 2018 - 09:49:25
MÜKEMMELLİK BELGESİYLE ÖVÜNEN ŞEVKET CAN SAYIŞTAY RAPORLARI İLE BELEDİYECİLİĞİ ELİNE YÜZÜNE BULAŞTIRMIŞ

  CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Gençlik Kolları, İlçe Kadın Kolları, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Aday Adayları, Belediye Meclis Üyesi Aday Adayları, partililer ve basın mensuplarının katılımıyla İlçe Başkanlık binasında ülke ve Tarsus’un sorunları ile ilgili basın toplantısı gerçekleştiren Başkan Ali İlk, “17 yıllık AKP iktidarının yerel uzantısı AKP belediyeleri, AKP iktidarının yedek […]

 

CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Gençlik Kolları, İlçe Kadın Kolları, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Aday Adayları, Belediye Meclis Üyesi Aday Adayları, partililer ve basın mensuplarının katılımıyla İlçe Başkanlık binasında ülke ve Tarsus’un sorunları ile ilgili basın toplantısı gerçekleştiren Başkan Ali İlk, “17 yıllık AKP iktidarının yerel uzantısı AKP belediyeleri, AKP iktidarının yedek lastiği MHP ve yerel uzantısı MHP belediyeleri şehirleri, dağları,mezraları ,kıyıları talan etmişler, kamunun kıt kaynaklarını hovardaca harcamışlardır” dedi.

Başkan Ali İlk, basın toplantısında yaptığı uzun konuşmada,

“17 Yıllık talanın mağduru 80 milyonluk Türk ulusudur, yardım kolisine muhtaç edilmiş yoksul Türk halkıdır.
Bu talana karşı çıkan, örgütlenen, mücadele eden binlerce yurttaş, ezilen, kıyasıya sömürülen, hergün biraz daha yoksullaşan milyonlarla buluşamadığından bu talan ve yağma düzeni hukuk tanımadan devam etmektedir.

Yalana, talana karşı çıkmak, ülkeyi cumhuriyet tarihinin en büyük ekonomik krizine sürükleyen iktidar ve suç ortaklarıyla mücadele, parti koridorlarından çıkıp milyonların mücadelesinin bir parçası olmak yalnızca Cumhuriyet Halk Partisi’nin vazifesi olmamalıdır.
Yurtseverlik duygusunu taşıyan herkes bu mücadelenin parçası olmalıdır.

Bilinen anlamıyla artık AKP diye bir parti kalmadığından, MHP diye bir parti zaten olmadığından belediye başkanlığı da Beştepe’ den atamayla olmaktadır. Eski bakanlar, vekiller, valiler, il başkanları AKP ,MHP listelerinden aday olmak için kim bilir ne arzuhaller gönderdiler, ne ricacılar buldular, ne sözler verdiler..? İsimleri sarayda açıklandığında çocuklar gibi şendiler.

İyi bir yerden belediye başkanlığı kapmak için yarışanları görünce insan sormadan edemiyor, Yerel yönetimde bakanlıktan, vekillikten, valilikten daha cazip olan nedir..? Mevzubahis hizmet ise, 17 yılda yapamadığınız neyi yapacaksınız…? İştihınızı kabartan, ağzınızı sulandıran nedir…? İzmir’in güzel kızlarına göz koymanın nedeni  ‘’ aşk’’  değil de eşe dosta verilecek ihaleler, yeni rant alanları, yandaşları zengin edecek imar planları olmasın sakın…?

Toplum, sahibinin sesi medyaya rağmen günlerdir   sayıştay raporlarında tescillenen talanı, yağmayı konuşuyor. O kadar rezillik, pespayelik  ifşa oldu ki, sayıştay sarayın hedef tahtasına oturdu. Görevini yapan daire başkanları, denetim elemanları görevden el çektirilerek kalanlara  göz dağı verildi.
Daha önce anlı şanlı belediye başkanlarını susma karşılığında koltuğundan alıp yargı zırhıyla kuşatan AKP’ nin , en azından 2019 seçimlerinde tartışmalı belediye başkanlarını liste dışında bırakması beklenirdi. Ama hiç öyle olmadı. Sayıştay raporlarında kamuyu zarara uğratmakla itham edilen başkanlar bir çok ilde yeniden aday yapıldı. Kan değişimi diye tekrar  atadıkları arasında ise şimdiden seçim kazanma uğruna belediyeleri borç batağına sürükleyen Gaziantep, Kocaeli, Kayseri gibi şehir adayları da var.

Belli ki saray düzeni, yoksulluk ve israfın seçmen tercihini etkilemediğini düşünüyor. Ülkeyi sürükledikleri ekonomik krizin olası etkilerini hesaba katmayan bir kibir abidesi , oy kaybına uğrayacak mı onu hep birlikte göreceğiz.

Sayıştay denetim raporları incelendiğinde, hepimizin ödediği vergiler ile toplanan paraların nasıl ‘’ har vurup harman savrulduğuna ‘’ nasıl ‘’ iç ‘’ edildiğini görecek, açlıktan, soğuktan, hastalıktan ölen bu ülke çocuklarını hatırlayacak insanlığımızdan utanacağız.

AKP-MHP’ li belediyelerin hemen hepsinde görülen ‘’ufak- tefek hesap hataları ‘’ , ‘’sehven ‘’ sözcükleri arkasına sığınılmış ‘’ yuh artık ‘’ diyebileceğimiz sayısız  usulsüzlüğe rastlamak mümkündür.

Örneğin, bizler bir ürünü alacağımız zaman her yerden araştırır, en uygun fiyatlısını bulur ve alırız. Yani bir tür Pazar araştırması yaparız. Belediyelerde de durum aynıdır.
Belediye bir ihale açacağı zaman, ihale konusu ilgili piyasada işin ehli firmalardan fiyat araştırmasını yapar ve yaklaşık maliyet hesabını çıkarır, mal  ve hizmeti alır.

Peki AKP- MHP belediyeleri böyle mi yapıyor …?  diye sorabiliriz.

Mesela Konya Büyükşehir Belediyesi’nin yandaşlara  nasıl para akıttığını, semazenlerin kollarını ve ellerini açması ‘’hak’ tan alıp halka dağıtması ‘’ anlamına gelmekteyken, Konya Büyükşehir Belediyesi bu ulvi davranışı AKP meşrebine uyarlayıp ‘’halktan alıp yandaşa dağıtmak ‘’ olarak değiştirmiş görünüyor.

Adı geçen belediye, Beyşehir Akyokuş Yaya Köprüsü inşaatını 7 milyon 765 bin TL’ye ihale etmiş, inceleme heyeti inşaatın yapıldığı yere gitmiş, ihale konusu köprünün yerinde yeller estiğini görmüştür. Bu durum bizim iddiamız değil, sayıştay raporundaki tesbittir.

Örneğin, cumhuriyetin başkentini , FETÖ’ye parsel parsel sattığı kendi yol arkadaşlarınca söylenen, kulağından kuyruğundan tutulup kenara konan çeyrek asır yönettiği twitçi Melihin belediyesini herkes bilmektedir.

AKP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki ‘nin, Kayseri’de 15 milyona yaptırdığı köprüyü sayıştay denetçisi 3 ay aramış ama bulamamışlardır.
Yine sayıştay raporlarına göre, Kocaeli Belediyesi’nin fatura ettiği 190 bin liralık iftar yemeği ,ramazandan dört ay önce yenmiş.
Sonuç olarak, yine sayıştay raporları ortaya çıkardı  ki, Türkiye  büteçesinin %10 ‘u kayıp. Yeni parayla 48 milyar Tl. paranın akibeti bilinmiyor. Bunu 16 yıl ile çarparsak 768 milyar Tl. eder.
Yani 145 milyar doları oturup düşünün. Bu bilinen. Peki boşaltılan kamu bankalarının parası nereye gitti.

Biz bunlara boşuna ‘’ haramzade ‘’ demiyoruz. Boşuna ‘’ yetim hakkı yiyicileri ‘’ demiyoruz. Bunlar, bu memleketin sırtına yapışmış birer sülük..!
Peki kambersiz düğün olur mu…? Olmaz elbet…! AKP belediyeleri milyon milyon götürürken, meşhur ittifakın ortağı, kamyonun  yedek lastiği MHP’li de payına düşeni kapmalıdır.

Tarsus belediyesine ait Ekim 2018 tarihli  2017 yılı sayıştay denetim raporunu inceledik.Sayıştayca tesbit edilen en hafif deyimle usulsüzlükleri siz değerli basınımız aracılığı ile tüm duyarlı Tarsus kamuoyunun  bilgisine sunuyoruz.

Bunu niçin yapıyoruz..?

İçtenlikle belirtmek isterim ki, seçimlere aylar kala zerre kadar oy kaygımız yoktur.

CHP, tüyü bitmemiş yetim hakkının bekçisidir.Fakir fukaranın kulağıdır, dilidir.Hırsızlığı, yolsuzluğu, suiistimali, usulsüzlüğü görmezden geldiğimiz zaman, işte o zaman görevimizi yapmadığımızı düşünürüz.

CHP , yolsuzluğa düşman olduğu kadar, yoksulluğa da düşmandır. İstiyoruz ki, çalışalım, üretelim, insanca paylaşalım. Kaynaklarımızın ölü malı gibi yağmalanmasına  izin vermeyelim. CHP tam da budur.
Tarsus belediyesi bütçesinin, yani biz yurttaşların vergilerinin nasıl hoyratça harcandığını üzülerek takip etmekteyiz.
Takip etmekteyiz, çünkü ortalama hukuk devletinde bu şekildeki usulsüzlüklerin bedeli çok ağır olur.

BULGU 1 : Belediyenin hissedarı olduğu şirketlerle ilgili olarak ;
a.         Doğalgaz dağıtım şirketindeki ortaklık payının muhasebbe kayıtlarında yer almaması. Sayıştay raporunda bahse konu 5. Sayfada aynen şöyle geçmektedir.

Yapılan incelemede Tarsus Belediye’sinin yüzde sıfır nokta altmış altı oranında hissedarı olduğu Aksa Gaz Dağıtım Anonim Şirketindeki ortaklık payının muhasebe kayıtlarında yer almadığı görülmüştür . Kurumun 2017 yılı bilançosunda ikiyüz altmış dört bin  TL tutarında eksik yer olmaktadır.

b.         Belediye kayıtları ile Tarsus İmar Ticaret Limited Şirketi kayıtları arasında uyumsuzluk bulunması,

Denetim raporundan olduğu gibi aktarıyorum.
‘’ Tarsus Belediyesi iştiraki olan Tarsus İmar Ticaret Limited Şirketi kayıtları ile Tarsus Belediyesi kayıtları arasında uyumsuzluk olduğu görülmüştür ‘’

Söz konusu uygulama neticesinde kurumun 2017 bilançosunda bir milyon üç yüz altmış üçbin iki yüz elli  tl tutarında eksik yer almaktadır.
Sonuç olarak; toplamda bir milyon altı yüz yirmi yedi bin iki yüz elli  Tl. tutarında eksik yer almaktadır.
BULGU 2:  Gider  Tahakkukları Hesaplarının Gerçek Durumu yansıtmaması.
Tarsus Belediyesi 2017 yılı bilançosunun incelenmesi neticesinde üç yüz otuz dört bin  altı yüz elli yedi lira seksen altı kuruş  tutarında eksik yer almaktadır.

İller Bankasına olan kredi borcu dolayısıyla kurumun 2018 yılında ödeyeceği faiz tutarı olan iki yüz elli bir bin beş yüz seksen dört lira elli iki  kuruşun 2019 ve daha sonrasındaki yıllarda ödeyeceği faiz tutarı olan bir milyon  iki yüz yirmi beş bin  yedi yüz otuz dokuzlira sıfır  iki kuruşun  hesapta kayıtlı olmadığı görülmüştür.

Rakamlarla sıkıldığınızın farkındayım. Ancak hatırlatmak isterim, Mükemmellik belgesiyle övünen  MHP’ li belediyenin marifetlerini  görmekten inanınız biz de sıkıldık.

BULGU 3  ;Hurdaya Ayrılan Varlıkların Bilançoda Yer Almaması
Söz konusu uygulama neticesinde üç yüz on iki bin sıfır  yetmiş üç lira on bir  kuruş tutarında eksik yer almaktadır.

BULGU 4 ; Kalkınma Ajansı Payının Kamu İdareleri Payları Hesabında İzlenmesi
Yukarıda bahsi geçen yönetmelik hükümlerine aykırı işlemler neticesinde 2017 yılı nizamında beş yüz kırk bir bin yüz doksan altı lira elli iki kuruş  tutarında eksik yer almaktadır.

Bulgu 6 ;Hiç ihale yapılmadan ve ihale süreleri bittikten sonra yeniden ihaleye çıkılmadan taşınmazların işgaliye bedeli ile kiraya verilmesi
Tarsus Belediyesi taşınmazlarından bazılarının hiç ihale yapılmadan, doğrudan, bazılarının da süresi bittikten sonra encümen kararıyla kiraya verildiği belirlenmiştir.

BULGU 7 ; Ambalaj atıklarının toplanması ve değerlendirilmesi için yetki verilen şirketten herhangi bir bedel alınmaması

BULGU 8; Sözleşme yükümlülüğünü yerine getirmeyen kiracıların ihale yasaklısı yapılmaması

Yukarıda sıralanan bulgular, bizim değil, sayıştay raporuna yansıyan tespitlerdir. Bu kenti 25 yıldır yöneten MHP’li be’ediye başkanlarına çağrımız bu halktan özür ve af dilemeleridir.
Kentin ulaşımından,istihdamına, turizmden tarım ve hayvancılığına, gençlik ve kadın sorunlarına varıncaya kadar bırakın sorun çözmeyi dünya kenti olabilecek Tarsus’ u orta halli köye çevirerek 25 yılını çalan bu anlayış halktan özür dilemelidir.
Biraz önce sizlerle paylaştığımız sıkıcı rakamlar içinde kaybolmuş MHP’li belediye başkanları, gevşek gülüşlü fotoğraflarla Tarsus bilbortlarını dolduracaklarına, yağmur çiselese göle dönen Tarsus , Yenice caddelerini düşünseler, sel altında kalan Kulak,Yeşiltepe,Yeşilkuyu gibi..  Seralarını düşünseler, evlerini su basan merkez mahalle çocuklarını düşünseler, hiç değilse istifayı düşünseler daha hayırlı bir iş yapmış olurlar.

Biz MHP-AKP ortaklığının, Tarsus’a yağmur yağacak diye okul kapatan bu kafanın çocuk düşünmediğini iyi biliriz.

Cemaat yurtlarında çocuklar yanarken neredeydiler..? Tarikat yurtlarında çocuklar kirletilirken neredeydiler…? Belediye kaynaklarını har  vurup harman savururken çocukları mı düşündüler..? Yoksulları mı düşündüler..?

Umut ediyoruz ki, bu raporlarda belirtilen hususları yüce Türk Adaletinin yürekli savcıları görecek ve bu yetkililer hakkında kamuyu zarara uğratmaktan gerekli cezaları almaları için hukuk karşısına çıkarılacaklardır.

Bu basın toplantımız çerçevesinde söyleyeceğim son söz şudur;
Tarsus Belediyesi’ni de ,Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni de geride bıraktığımız 25 yılın kayıplarını göz önünde bulunduracak, demokratik, yurtsever Tarsus Mersin halkının desteğiyle kazanacağız.

1989 heyecanını yeniden yaşayacağız. Hangi arkadaşımız aday gösterilirse gösterilsin, o arkadaşımızın yanında durmak örgüt terbiyemizin bir gereğidir. Adayımız, namus, şeref ve haysiyetimizdir. Adayımızdan da aynı duyarlılığı bekleriz.

Sayın Genel Başkanımızın dünkü bütçe görüşmeleri sırasında söylediği her söz CHP’nin taahhütüdür.
1 Ocak 2019 tarihinden itibaren CHP’nin yönettiği tüm belediyelerde asgari  ücret  2200 Tl. olacaktır.

Tarsus Belediyesi çalışanlarına sözümüzdür. 1 Nisan 2019 tarihinden itibaren yönettiğimiz Tarsus Belediyesi’nde asgari ücret 2200 Tl. olacaktır.

Biz alın terini kutsal sayan bir anlayışın sahibiyiz. O bakımdan Tarsus Belediyesi’ nde görev yapan, alın teri döken herkes bizim kardeşimizdir.

Kardeşlerimiz rahat olsunlar, kimsenin ekmeğiyle oynamak , bizlerin aklının köşesinden bile geçmez. Bu örgüt sözümüzdür.”

  • Yorumla
izmir vip escort - izmit vip escort - bursa vip escort - ankara vip escort - eskisehir vip escort - alanya vip escort - antalya vip escort - mersin vip escort - bodrum escorts - gaziantep vip escort - kayseri vip escort - konya vip escort - beylikduzu vip escort - vip escort - sex hikayeleri - seks hikayeleri - hd porno - porno
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
youtube mp3 - film izle - evden eve nakliyat -